IVECO Madrid fabrikasına altın madalya

Madrid, İspanya’daki IVECO fabrikası CNH Industrial Group’un Dünya Klasında Üretim (WCM) programında Altın Seviyeye erişen ilk üretim tesisi oldu
iveco-madrid-fabrikasina-altin-madalya Eklenme Tarihi : 20 Nisan 2017 Perşembe

Madrid fabrikasında, küresel pazarlar için  Stralis ile Trakker serilerinden oluşan IVECO ağır araç  üretimi yapılıyor. Bu program, fabrikalarının ve süreçlerinin entegre yönetimi için küresel üretim sektörünün en yüksek standartlarından biridir.  Bu başarıyla birlikte Madrid fabrikası, Group’un dünya genelindeki 64 tesisi arasında üretimde mükemmellik açısından en yüksek dereceli tesisi haline gelmiştir.

 

IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte konu ile ilgili şunları dile getirdi: “Madrid fabrikasıyla ve WCM Altın Seviye ile gurur duyuyoruz. Bu, fabrikada bulunan herkesin takım çalışması, bağlılığı ve kararlılığıyla mümkün olan devasa bir başarıdır. Tesiste önemli yatırımlar yaptık ve üretim sürecine dahil olan herkesin aralıksız çabası sayesinde, üretim sürecini tamamen elden geçirdik. Sonuç ise, montaj tesisinden ayrılan her bir aracın sınıfının en iyisi kaliteye sahip olması oldu.”

 

CNH Industrial Baş Üretim Direktörü Tom Verbaeten şunları ekledi: “Fabrikamızdaki tüm süreçleri 10 yıl önce yeniden yapılandırmaya başladık ve devamlı bir iyileştirmeyle aralıksız çaba harcadık. Bugün fabrika, üretim kalitesi açısından olabileceği en üst düzeyde. Sınıfının en iyisi olma düzeyine eriştik ancak burası varış noktamız değil, önümüzdeki mükemmellik çağımızın başlangıcı. Müşterilerimize IVECO kamyonlarında en iyi kaliteyi sağlamak için bu devamlı iyileştirme sürecinde de aynı şekilde çok çalışacağız.”

 

Madrid fabrikası, bu WCM denetimindeki geçmişindeki en iyi sonuçları elde etti. Bu başarı yıllardır yapılan ve güvenlikte sürekli artış, süreçlerde ve ürünlerde yüksek kalite, yüzde 100 hizmet düzeyine dönüşen iyileştirmelerin bir sonucudur. Ayrıca fabrikanın olağanüstü çevresel iyileştirmeleri sonucunda üretilen araç başına CO2 salınımında yüzde 53 azalma görüldü ve tesis atıklarının yüzde 99’u geri dönüşüm işlemine tabi tutuluyor.

 

Bu iyileştirmelerin birçoğu fabrika çalışanlarının tavsiye programına katılmasına sayesinde mümkün oldu. Bu program konusunda Madrid fabrikası, her yıl her çalışan tarafından yapılan 28 öneri ile Group içinde küresel çapta bir örnektir.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler