Uluslararası ilaç firmalarının tercihi Ekol

Ekol Healthcare ve Amerika merkezli yönetim ve teknoloji danışmanlığı şirketi olan Supply Chain Wizard şirketlerinin 30 Nisan’da İstanbul’da organize ettiği “Uluslararası İlaç Takip Sistemi” etkinliği, 20’den fazla Türk ve uluslararası ilaç firmasının üst düzey yetkililerine ev sahipliği yaptı
uluslararasi-ilac-firmalarinin-tercihi-ekol Eklenme Tarihi : 18 Mayıs 2015 Pazartesi

2005 yılından bu yana sağlık lojistiği konusunda çeşitli hizmetler sunan Ekol; katılımcılara Sağlık Bakanlığı Mevzuatları çerçevesinde ilaç ve medikal malzemelerin depolandığı Yasemin tesisini gezdirdi ve depo yönetimi ile ilaç takip sistemi uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Öğleden sonra ise Ekol Lojistik’in genel merkezi Kardelen tesislerinde workshoplar düzenleyerek uluslararası mevzuat, bütçe ve uygumalada karşılaşılan sorunlar ile ilgili sunumlar yapıldı.

Aynı gün yapılan panelde Bayer, Par Pharma, AGE ve Conval Group yöneticileri sektörde yaşanan güncel sorunlara yönetik görüşlerini paylaştılar ve çözüm önerilerini sundular. Ülkelere göre İlaç Takip Sistemi mevzuatları farklı olduğundan, Supply Chain Wizard firma yetkilileri farklı ihtiyaçlara uygun stratejiler, hizmet sağlayıcının seçimi ve bütçe hazırlığı üzerine detaylı bilgiler verdiler. Organizasyona; Par Pharma / Amerika, Pfizer / Suudi Arabistan, Mylan / İrlanda, Epista / Danimarka, CGN / Amerika ile Türkiye’den Bayer, Amgen, Mustafa Nevzat, Türkiye ve Bilim İlaç firmalarının yöneticileri katıldı.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler