Rusya’daki dalgalanma lojistiği etkilemedi

Ekonomik kriz yaşayan Rusya, ithalattan vazgeçmeye başladı. Türkiye İhracatçılar Meclisi rakamlarına göre Türkiye’nin Rusya’ya olan ihracatı 2014 yılında 1 milyar dolar azaldı ama taşımalarda bir düşme olmadı
rusyadaki-dalgalanma-lojistigi-etkilemedi Eklenme Tarihi : 09 Ocak 2015 Cuma

Rusya’ya yapılan ihracatta bir önceki yıla göre yüzde 14,63’lük azalma yaşanırken, ihracat taşımalarında düşüş olmadı.

Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, Rusya’ya yapılan taşımalarda 2015 yılında azalma olabileceğini ve sektörün temkinli davranacağını belirtti. Türkiye’nin önemli ihracat kapılarından olan Rusya yaşadığı ekonomik kriz sebebiyle ithalatı azaltmaya başladı.

2013 yılında Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 4’üncü ülke olan Rusya,  yaşanan ekonomik krizin etkisiyle 7’nci sıraya geriledi. Türkiye İhracatçılar Meclisi rakamlarına göre 2013’te 7 milyar 96 milyon dolar olan Rusya’ya ihracat rakamı, 2014 yılında yüzde 14,63 düşüşle 6 milyar 57 milyon dolara düştü. Ancak bu düşüş taşımacılık sayılarına yansımadı.

Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, Rusya’ya 2013 yılında yapılan toplam taşıma sayısına 2014 yılının Kasım ayında ulaşıldığını belirtti. Var olan ticari anlaşmalar sebebiyle taşıma sayılarında henüz bir azalmanın olmadığını aktaran Taner Ankara, azalmanın 2015 yılında olabileceğini ve sektörün temkinli davranacağını söyledi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler