Mars, genç girişimciler yaratıyor

Mars Logistics, Darüşşafaka Cemiyeti ile hayata geçirdiği proje kapsamında Markafoni’nin kurucularından Ahmet Emre Sarı’yı ağırladı
mars-genc-girisimciler-yaratiyor Eklenme Tarihi : 13 Nisan 2015 Pazartesi

Mars Logistics, 25’inci yılını 152 yıldır annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları iyi bir eğitim almak için yeterli olmayan yetenekli çocukların yaşamını eğitimle değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti ile işbirliği gerçekleştirerek kutluyor. Mars Logistics proje kapsamında çocukların eğitimine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen bir dizi etkinlik düzenliyor. Darüşşafaka Eğitim Kurumları Maslak Kampüsü’nde 25 öğrencinin katılımı ile düzenlenen konferansta Markafoni’nin kurucularından Ahmet Emre Sarı kendi girişim öyküsünü anlatırken, öğrencilerden gelen sorulara yanıt verdi. “Girişim”in ve “girişimciliğin” sadece iş kurmaktan ibaret olmadığını, “girişimciliğin” doğumdan ölüme kadar olan bir gelişim süreci olduğunu belirten Ahmet Emre Sarı öğrencilere neyi en iyi yapabildiklerini ve neyi severek yaptıklarını keşfetmelerinin önemli olduğunu ancak böylelikle her bireyde özgüvenin oluşabileceğinin altını çizdi.

Proje ile ilgili konuşan Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar: “Mars Logistics olarak Darüşşafaka Cemiyeti ile yürüttüğümüz “Bir Gülümseme de Bizden” projesi ile Türkiye toplumunun sorumlu bir üyesi olmak adına çalışıyoruz. İnanıyoruz ki toplumsal ve ekonomik alanda projeler üreten, girişimci ve katılımcı bir kültürle hareket eden gençlik; Türkiye’nin dünyadaki kalıcı başarısı için gerekli nitelikli insan kaynağının temelini oluşturacaktır.” dedi.

Etiketler :

lojistik

,

Mars Logistics

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler