Lojistiğe “e-personel” desteği

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Türkiye lojistik sektörünün eğitim ihtiyaçlarına yönelik beklentileri gerçekleştirmek amacıyla “E-Mesleğim Var” başlıklı Avrupa Birliği projesine başladı
lojistige-e-personel-destegi Eklenme Tarihi : 27 Ekim 2014 Pazartesi

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, yürütücülüğünü Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın yaptığı diğer ortak Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ile birlikte “E-Mesleğim Var” adlı Avrupa Birliği (AB) projesini uzaktan eğitim yoluyla lojistik alanında eğitime destek olmak amacıyla geliştirmiş ve “İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı” çerçevesinde uygulamaya başladı.

Projenin temel amacı; taşımacılık ve lojistik alanında sunulan mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin özel sektörle işbirliği içerisinde e-öğrenme yoluyla artırılması. Bu kapsamda hazırlanan projenin hedef grupları; TR42 ve TR10 bölgelerindeki meslek liselerinde görev alan öğretmenler ile meslek yüksekokulları öğretim elemanları. TR42 ve TR10 bölgesindeki iller; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova ve İstanbul. Proje ile bahsi geçen 5 ilimizdeki 200’e yakın “Ulaştırma Hizmetleri Alanı” içerisinde yer alan liselerin lojistik öğretmenleri ile aynı illerde Lojistik Programı olan Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarının mesleki gelişmelerini destekleyecek materyaller geliştirmek.

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler