KOBİ’ler neden lojistik destek almak zorunda?

Sertrans Logistics CEO’su Nilgün Keleş, lojistik destek almanın KOBİ’lere sunduğu faydaları açıkladı
kobiler-neden-lojistik-destek-almak-zorunda Eklenme Tarihi : 16 Mart 2015 Pazartesi

Nilgün Keleş, KOBİ’lerin lojistik yönetimi konusunda destek aldığında, dünyadaki farklı pazarlarda var olabileceklerini; depolama, taşıma ve dağıtım maliyetlerinde tasarruf sağlayacaklarını; uluslararası kalite standartlarında ihracat yapılabileceklerini ve gümrük işlemlerinde kolaylık sağlayacaklarını söyledi. Nilgün Keleş, “KOBİ’lerin lojistik şirketlerinin teslimat gücünden faydalanmaları ve tedarik zinciri yönetimi konusunda destek almaları kendilerine rekabet avantajı sağlayacak, iş hacimlerini artıracaktır.” dedi.

Nilgün Keleş, KOBİ’lerin lojistik destek alması için 5 nedeni şöyle sıraladı:
Dünyadaki farklı pazarlarla aktif ticaret yapmak. Depolama, taşıma ve dağıtım maliyetlerinde tasarruf sağlamak. Gümrük işlemlerini kolaylaştırmak. Zaman ve maliyetten tasarruf, uluslararası kalite standartlarında ihracat yapabilmek. Doğru insan kaynağı yönetimi sayesinde işletme maliyetlerinde azaltmak.

İhracatın yüzde 60’ını KOBİ’ler yapıyor
Dışa açılan KOBİ sayısı arttıkça Türkiye ekonomisinin rekabet gücünün artacağını belirten Keleş, “50 bin ihracatçı firmanın yüzde 98'ini KOBİ'ler oluşturuyor. Dışa açılan KOBİ’lerin sayısı arttıkça ihracat ve istihdam olanakları da artacak.” dedi ve ekledi: “Lojistik konusunu profesyonellere devretmesi gereken KOBİ’ler böylece inovasyon, eğitim, girişimcilik ve AR&GE konularına daha fazla ağırlık verecek. Bu alanlara yatırım yapmaya hız verirlerse büyük ölçekli firmalarla rekabette güçlenirler.”

Etiketler :

lojistik

,

Sertrans

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler