Keleş: Kadın çalışanı çok olan az vergi ödesin

Sertrans Lojistik CEO’su Nilgün Keleş kadınların iş hayatında olmalarına önem verdikleri söyledi. Çalışanlarının yüzde 50’sinin kadın olduğunun altını çizen Keleş bunun lojistik sektöründeki en yüksek oran olduğunu da ifade etti
keles-kadin-calisani-cok-olan-az-vergi-odesin Eklenme Tarihi : 22 Haziran 2015 Pazartesi

Sektördeki tek kadın kurucu yönetim kurulu üyesi olan Sertrans Lojistik CEO’su Nilgün Keleş, Dünya gazetesine verdiği röportajda şirketlerinde kadın çalışan oranının yüzde 50’nin altına düşmediğini söyledi. Bu konuda pozitif ayrımcılık yaptıklarını vurgulayan Keleş, bu oranı çok daha yukarı çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kadını hayata daha çok katmalıyız
Aysel Yücel’e konuşan Nilgün Keleş kadının iş hayatına katılmasının hem şirketleri hem ekonomiyi daha üst seviyelere taşıyacağını belirterek, “Ülke olarak bu farkındalığı artırmalıyız. Bu farkındalığı artırdıktan sonra da yasalarla kadının işe alınmasını teşvik etmeli, kadın çalışanları olanların daha az vergi ödemesi gündemdeydi. Bu yasa çok güzel bir yasa. Bütün yasaların kadının çalışması yönünde hem şirketleri hem toplumu bilinçlendiriyor ve isteklendiriyor olması gerekiyor. Kadının hayata daha çok katılımı bir ülke stratejisi olmalı” dedi.

 

 

Aysel Yücel’in Dünya gazetesindeki haberinden düzenlenmiştir.
 

Etiketler :

Sertrans

,

Nilgün Keleş

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler