Boeing ve THY’den dev anlaşma

Türk Hava Yolları Seattle’da, Boeing ile bir anlaşma daha yaptı. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Ray Conner imzaladığı anlaşmaya göre 1 yeni Boeing 777-300ER ve 2 adet yeni nesil 737-800 THY’ye teslim edilecek
boeing-ve-thyden-dev-anlasma Eklenme Tarihi : 08 Şubat 2016 Pazartesi

Türk Hava Yolları filosunu büyütmeye devam ediyor. Bu kapsam da Boeing yetkilileriyle Seattle’da bir araya gelen THY yöneticileri 3 yeni uçak için daha anlaşma imzaladı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı konuyla ilgili şunları söyledi: “Türk Hava Yolları, dünyanın önde gelen havayollarından biri olma konumunu filosuna, ürünlerine ve uçuş hatlarına yaptığı stratejik yatırımlar ile güçlendirmiş ve yolcu sayısı rakamlarında etkileyici bir artış yakalamıştır. Bugünkü imza ile havacılık endüstrisinin önde gelen markalarından biri olan ana ortağımız Boeing ile mevcut köklü ilişkimizi daha da derinleştirmiş oluyor. Türk Hava Yolları’nın büyümesini sürdürmek için yenilikçi yöntemler geliştirmeye devam ediyoruz.”

“THY ile ilerlemekten gurur duyuyoruz”
Connor ise, “Boeing, Türk Hava Yolları ile mevcut güçlü ilişkisini, her iki şirketin de kârlı büyümesine ve Türkiye’nin uzun dönemli gelişimine katkıda bulunacak şekilde daha da ilerletmekten gurur duymaktadır. Boeing ve Türk Hava Yolları, karşılıklı güçlü yönlerini tamamlayacak yeni ve her iki taraf için de faydalı iş olanaklarını birlikte belirleyip geliştireceklerdir.” dedi.

Etiketler :

THY

,

Boeing

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler