Boeing ve Anadolu Üniversitesi hedefe vardı

Boeing ve Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında çalışan öğretmenlere yönelik uçak bakım eğitimi olan, “Temel Uçak Bilgisi ve Uçuş Teorisi Kursu”nun üçüncü bölümünün tamamlandığını duyurdu
boeing-ve-anadolu-universitesi-hedefe-vardi Eklenme Tarihi : 15 Eylül 2014 Pazartesi

30 günlük program süresince, Türkiye’deki sekiz okuldan gelen 25 öğretmen bilgi ve pratik becerilerini uluslararası havacılık standartları çerçevesinde geliştirdi. Programa katılan 25 öğretmen Türkiye’deki bin 400’den fazla öğrencinin eğitiminde önemli bir rol oynayacak.

Boeing Türkiye ve Kuzey Afrika Başkanı Bernard J. Dunn, “Yenilikçilik ancak eğitim ile mümkün olur. Türkiye’deki eğitim programlarına hassasiyetle ve sorumluluk duygusu ile yaklaşmamızın temel sebebi budur. Anadolu Üniversitesi ile birlikte yürüttüğümüz bu program bizim bu alandaki samimi çabalarımızın bir örneğidir. Bu eğitimin, öğretmenlerin niteliklerini ve motivasyonlarını artırmasına ve daha iyi eğitilmiş insan kaynağının yetiştirilmesine katkıda bulunacağına inanıyorum.” dedi.

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler