Gefco’dan çevreci hamle

Gefco, sunduğu iki rota ile hem yeşil lojistiği destekliyor hem de müşterilerine kapıdan kapıya alternatif nakliye çözümleri sunuyor
gefcodan-cevreci-hamle Eklenme Tarihi : 13 Nisan 2015 Pazartesi

Gefco Türkiye, multimodal çözümlerle karayolu, denizyolu ve tren yolunu birleştiren ve farklı kombine taşımacılık seçenekleri oluşturan alternatifler getiriyor. Multimodal nakliye projeleri kapsamındaki ilk uygulama; Mersin Limanı’nı ele alıyor. Müşterilerin konumlarına göre Uzak Doğu, Avrupa ve Amerika’dan deniz yolu ile Mersin’e gelen malzemelerin, buradan da kara yolu ve tren yolu ile Orta Doğu’ya nakliyeleri gerçekleştiriliyor. En optimal çözümü üretebilmek için tren, deniz ve karayolu gibi farklı nakliye yöntemlerinin kombine edildiği bu uygulamayla, ayrıca çevre dostu nakliye çözümleri uygulanıyor.

Viking Treni bağlantılı olan diğer bir uygulamada ise konteynırlardaki malzemeler İstanbul, İzmir ve Mersin Limanları’ndan deniz yolu ile yola çıkarak Ukrayna’ya varıyor ve Ukrayna üzerinden Viking Treni ile Klaipeda-Litvanya’ya ulaşıyor. Buradan da, yine denizyolu ile İskandinav ülkelerine bağlanan ya da tren yolu ile Avrupa’ya ve Rusya’ya bağlanan bir rotayı kapsıyor. Uzun dönemli fiyatlandırma, sabit gemi/tren programları gibi avantajlar sunan bu rota; ayrıca kolaylaştırılmış gümrük ve sınır işlemleri ile de iyi bir performans sunuyor.

Etiketler :

lojistik

,

Gefco Türkiye

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler