Gefco, Rusya’da Talgo ile çalışacak

Gefco Grup, İspanyol demiryolu üreticisi Talgo ile altı adet Talgo treninin Rusya’ya nakliyesi ve Rusya içinde dağıtımı konusunda sözleşme imzaladı
gefco-rusyada-talgo-ile-calisacak Eklenme Tarihi : 13 Ekim 2014 Pazartesi

Gefco İspanya ve Gefco Rusya, 2014’ün ilk çeyreğinde yüksek hızlı tren üretimi alanında İspanya’nın lider firması olan, dünyanın bu sektördeki en büyük firmalarından biri olarak kabul edilen Talgo ile bir sözleşme imzaladı. Gefco, Moskova-Berlin ve Moskova-Kiev demiryolu hatlarında kullanılacak altı adet yolcu trenin nakliye ve dağıtım işlemlerini gerçekleştirecek ve gümrükle ilgili tüm formalitelerle de ilgilenecek. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Talgo’nun Kıdemli Satış Direktörü Diego Díaz, “Rusya’daki müşterimizden siparişi aldığımızda, sipariş edilen trenlerin optimum koşullar altında teslim edilmesini sağlayacak ve aynı zamanda bize büyük esneklik sunabilecek gerçek bir lojistik ortağına ihtiyacımız olduğu açıktı. Ayrıca, Rusya gibi karmaşık bir pazarda tecrübesini kanıtlamış güçlü bir ortağa ihtiyacımız vardı.” dedi.

Optimize edilmiş bir nakliye planı
Bu özel yükün nakliyesi için Gefco İspanya, multimodal taşımacılık yönteminden yararlanarak, üretimi ve montajı Talgo tarafından tamamlanmış olan trenleri Vitoria (Rivabellosa)’dan Rusya’daki Ust-Luga (Saint-Pétersbourg) limanına taşıyacak. Gefco’nun Rus iştiraki, bu noktada devreye girecek  ve limandan teslim alacağı trenleri Moskova’ya tren yoluyla taşıyacak. Gefco Rusya gümrük formaliteleri ile de ilgilenecek.
Sözleşme kapsamında, Gefco İspanya ayrıca yedek parça ve mekanik bileşenlerin nakliyesi için Rusya’ya haftada iki-üç kez havayoluyla taşımacılık hizmeti sunacak.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler