Ems Nakliyat'tan uluslararası hizmet

Türk işadamı Şeref Tıraş yeni lojistik merkezinde ilk adımını Alman Büyükelçisi'nin ziyaretiyle İstanbul'da attı ve TAVAK Vakfı'nın "En başarılı işadamı 2010" ödülünü aldı
ems-nakliyattan-uluslararasi-hizmet Eklenme Tarihi : 12 Kasım 2010 Cuma

Türkiye ve Almanya arasında lojistik alanında 300 tır ile bağlantı sağlayan ve iki ülkede toplam 20 milyon euroluk yatırım yapan EMS Nakliyat Şirketi sahibi Şeref Tıraş, bugün İstanbul Hadımköy´deki kuruluşunun kapılarını kamuoyuna açtı.

Hadımköy'e 17 bin metrekarelik bir antrepo ve 4 bin 500 metrekarelik bir hizmet binasına sahip olan Şeref Tıraş birçok başarı ödülü almış bulunuyor ve bügün TAVAK Vakfı'nın "Türkiye ve Almanya arası en başarılı işadamı 2010" ödülünü, Alman Büyükelçis'inin elinden aldı. Emsnin iki ülke açısından önemini vurgulamak amacıyla Federal Alman Büyükelçisi Dr. Eckhart Cuntzun yanında, Arnavutköy Belediye Başkanı, Alman ve Türk yetkililer EMSnin ziyaretine geldiler. Büyükelçi konuşmasında Türk-Alman ilişkilerinin önemini ve ticari alanda daha da gelişeceğini söyledi. Emsyi tebrik eden Alman Büyükelçi, Almanya ve Türkiye birlikteliğini vurguladı. Daha sonra gazeticilerin sorularını yanıtlayan Büyükelçi, kamuaoyu tarafından büyük ilgi çeken vize konusunun lojistik alanında da zorlukları olduğunu fakat bu sorunun Almanya´dan kaynaklanmadığını, diğer Avrupa ülkelerinden dolayı olduğunu belirtti. Ayrıca Almanya´daki Türk kökenli göçmenlerin Türkiye´deki gelecek seçimlerde nasıl oy kullanabileceklerinden bahsetti. Büyükelçi Almanya´nın Mektup-Seçim sistemini Türkiye için de önerdi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler