DHL ve Cisco’dan önemli rapor

DHL ve Cisco’nun birlikte hazırladığı “Nesnelerin İnterneti Trend Raporu” daha şeffaf ve verimli tedarik zincirleri oluşturmak konusunda teknolojinin sağladığı büyük potansiyeli ortaya çıkarıyor. Önümüzdeki on yıl içinde nesneler arasında kurulacak olan yeni bağlantılarla tahminen 8 trilyon dolar kazanç sağlanacak
dhl-ve-ciscodan-onemli-rapor Eklenme Tarihi : 18 Mayıs 2015 Pazartesi

Dünyanın lider lojistik sağlayıcısı DHL ve IT alanında dünya lideri Cisco, Dubai’deki DHL Global Teknoloji Konferansında birlikte hazırladıkları “Nesnelerin İnterneti” konulu yeni Trend Raporunu tanıttılar. DHL ve Cisco aynı zamanda, depo operasyonlarında Wi-Fi bağlantılı cihazlar sayesinde gerçek zamana yakın veri analitiğiyle karar vermeyi kolaylaştıracak ortak bir Nesnelerin İnterneti projesi üzerinde çalışıyorlar. DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı nesnelerin interneti teknolojisi konusunda şöyle konuştu: “DHL olarak, küresel ticaretin yaratacağı pozitif güce inanıyoruz. Global Küreselleşme İndeksimizin 2014 yılında ortaya koyduğu gibi, küresel bağlantıların genel düzeyi şaşırtıcı derecede düşük kalıyor. Bu nedenle ülkeler, yeni kuracakları bağlantılarla ticaret, entegrasyon ve teknoloji açısından kendilerini geliştirebilirler. Biz “Nesnelerin İnterneti” teknolojilerinin bu global dönüşümde önemli rol oynayacağına inanıyoruz.”

Trend Raporu, bugünkü 15 milyar cihaza karşılık 2020 yılında birbiriyle bağlantılı 50 milyar cihaz olacağını öngörüyor. Rapor, bu teknolojik devrimin işletmeler açısından ne anlama geleceğine odaklanıyor. Artan gelir ve düşük maliyet modeli, daha çok bağlantı sayesinde şirketler arasında yayılacak. Böylece depolama, yük taşıma gibi tedarik zinciri noktalarında internet ve ağ bağlantısıyla önemli bir potansiyel sağlanacak. Tedarik zinciri ya da lojistik operasyonu olan tüm şirketler için “Nesnelerin İnterneti” müşterilere özel teslimat seçeneklerinden, daha verimli depolama ve nakliyeye kadar düzen değiştirici bir etki yaratacak.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler