DHL, Resilience360’ı tanıttı

Dünyanın lider lojistik şirketi DHL, sektöre liderlik eden risk yönetimi çözümü Resilience360 üzerinde yaptığı geliştirmelerle, risk yönetimini bir sonraki aşamaya taşıyor
dhl-resilience360i-tanitti Eklenme Tarihi : 09 Mart 2015 Pazartesi

2014 yılının başında tanıtılan ve sektörde bir ilk olan Resilience360, müşterileri global olaylar ve riskler hakkında gerçek zamanlı olarak uyaran ve böylece aksaklıklara kısa sürede cevap vermelerini ve rakipleri karşısında avantaj kazanmalarını sağlayan uçtan uca bir tedarik zinciri risk yönetimi platformu. Resilience360, ilk kez tanıtıldığı günden bu yana Asya, Avrupa ve Amerika’da çok sayıda DHL müşterisi tarafından kullanıldı. En çok ilgiyi otomotiv sektöründen ve onun hemen ardından kimya, sağlık ve teknoloji sektörlerinden gördü.

DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı konuya ilgili şunları söyledi: “Kurumsal tedarik zincirleri, günümüzde bölgesel olarak kümelenmiş durumda ve bölgeler, hatta lokasyonlar arasında kopukluklar yaşanıyor. Bu nedenle şeffaflık ve kontrol söz konusu olduğunda operasyonun ötesini görebilmek mümkün olmuyor. Böyle bir yaklaşım gündelik olarak işe yarayabilir ancak kriz durumlarında yönetilmesi imkansız hale gelir.”

Etiketler :

lojistik

,

DHL

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler