DHL Express’ten 10 milyon avroluk yatırım

Önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye’de 100 milyon avroluk yatırım planlayan DHL Express’in Sabiha Gökçen Havalimanından kalkacak ikinci uçağı hizmete girdi
dhl-expressten-10-milyon-avroluk-yatirim Eklenme Tarihi : 09 Ocak 2015 Cuma

Deutsche Post DHL bünyesinde yer alan uluslararası hızlı hava taşımacılık şirketi DHL Express, İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında yeni kargo uçağını hizmete soktu. Sabiha Gökçen Havalimanında aralık ayında hizmete giren yeni uçak için 10 milyon avro değerinde yatırım yapıldı. Yeni uçak yatırımı hakkında bilgi veren DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling şunları söyledi:
“2014'ün sonunda büyük bir yatırımla, İstanbul’un Asya Yakası ile Bursa ve Kocaeli başta olmak üzere yakın civar illerde artan gönderi talebini karşılamak amacıyla, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan ikinci uçağımızı hayata geçirdik. Böylece DHL Express olarak, İstanbul'un her iki yakasından, hem Atatürk Havalimanı’ndan hem de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuşları olan ilk ve tek uluslararası hızlı hava taşımacılık şirketi oldu. Yeni uçak yatırımımızla, özellikle İstanbul’un Anadolu yakası ve yakın civar illerden yurtdışına gönderi yapan müşterilerimizin iş süreçlerini kolaylaştırmamızın yanı sıra, Türkiye’nin dış ticaret hedeflerine ulaşmasına da önemli bir katkıda bulunuyoruz.”

“Türkiye’ye bağlıyız”
Reckling ayrıca, DHL Express’in yaptığı yatırımların şirketin Türkiye’ye olan bağlılığının önemli bir göstergesi olduğunu söyledi. Reckling, “Türk ihracatçılarının uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak DHL Express’in en önemli öncelikleri arasında yer almaktadır, bu kapsamda Türk ihracatçılarının ihtiyaçları doğrultusunda onlara yenilikçi çözümler sunmaya devam edeceğiz. Böylece Türkiye’nin 2023 yılı için belirlenen 500 milyar dolar ihracat hedefine de katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.” dedi.

100 milyon avroluk yatırım
Reckling ayrıca, DHL Express’in Türkiye’de yatırımlarına devam etmeye kararlı olduğunu da sözlerine ekledi. Türkiye’nin Deutsche Post DHL’in 2020 stratejisi kapsamında büyümeyi hedeflediği 11 anahtar ülkeden biri olduğunu hatırlatan Reckling, “Bu stratejinin bir parçası olarak ekim ayında Türkiye’ye gelen DPDHL CEO’su Frank Appel Türkiye’ye önümüzdeki beş yıl içinde en az 100 milyon euroluk yatırım yapılacağını açıkladı.” diye konuştu.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler