DHL büyümeyi sürdürdü

Dünyanın lider posta ve lojistik gruplarından Deutsche Post DHL, 2014’ün ikinci çeyreğinde gelirlerini ve kârlılığını artırdı
dhl-buyumeyi-surdurdu Eklenme Tarihi : 18 Ağustos 2014 Pazartesi

Dünyanın lider posta ve lojistik gruplarından Deutsche Post DHL, 2014’ün ikinci çeyreğinde gelirlerini ve kârlılığını artırdı. Nisan ve haziran ayları arasında şirket gelirlerinin toplamı 13,7 milyar avroyu buldu. Bu rakam geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 1’lik bir artışa işaret ediyor.

Negatif kur etkileri ve diğer inorganik şartlara göre düzenlenen gelirler yüzde 4’ten fazla bir artış gösterdi. Bu artışın arkasında şirketin dört bölümünün tümündeki organik gelir artışı yatıyor. Açıklanan sonuçlar grubun ve alt bölümlerinin hızla büyüyen pazar segmentlerinde ve bölgelerindeki güçlü konumunu koruduğunu gösteriyor. Grubun faaliyet gelirleri ikinci çeyrekte yaklaşık yüzde 6 oranında bir artışla 654 milyon avroya yükseldi. Önceki yılın rakamlarındaki tek seferlik ve çeşili şartlara göre düzenlenen FVÖK (Faiz ve Vergi Öncesi Kâr) ise neredeyse yüzde 11 oranında arttı. Grubun konsolide net kârı yüzde 9’dan fazla bir artışla 461 milyon avroya yükseldi.

Deutsche Post DHL CEO’su Frank Appel, başarılı sonuçlarla ilgili şunları söyledi: “Şirketin ikinci çeyrekte sergilemiş olduğu başarı grubumuzun temel gücünün de bir göstergesidir. Yüksek bir iş potansiyelimiz ve zorluk iş koşullarında dahi gelirlerimizi ve kazançlarımızı artırma becerimiz bulunuyor. FVÖK’teki çift haneli artışla bu iki gücümüzü gösterdik.”

 

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler