Arkas’a 235 milyon dolar

Arkas Holding, 15 Aralık 2014’de imzaladığı anlaşma ile toplam 235 milyon dolar tutarında ve 5 yıl vadeli sendikasyon kredisi sağladı
arkasa-235-milyon-dolar Eklenme Tarihi : 23 Şubat 2015 Pazartesi

Türkiye’de “Club Loan” formatında gerçekleştirilen en yüksek tutarlı sendikasyon işlemlerinden birisine imza atan Arkas Holding, sağlanan kaynağı ağırlıklı olarak deniz ve demiryolu taşımacılığı ve liman yatırımlarında kullanacak. Arkas Holding’in bugüne kadar temin ettiği en büyük sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıyan kaynak, kendi kategorisinde Türkiye’de 2014 yılının en büyük montanlı Club Loan işlemi oldu.

Bankalardan büyük ilgi
Türkiye’den ve yurt dışından toplam 13 bankanın katılımıyla gerçekleşen işlemde, HSBC Bank Plc İşlem Koordinatörü (Coordinator), HSBC Bank Plc ile Yapı ve Kredi Bankası yetkilendirilmiş eş lider düzenleyici (Mandated Lead Arranger) ve Türkiye Garanti Bankası da ajan banka (Facility Agent) olarak yer aldı. Credit Europe Bank, Odeabank, Denizbank AG, ING European Financial Services Plc., Turkish Bank UK, Ziraat Bank International AG, HSBC Bank, Türkiye İş Bankası, Alternatifbank ve Garantibank International de işlemde yer alan diğer bankalar oldu. Arkas Holding Başkanı Önder Türkkanı yaptığı açıklamada, kredi miktarında hedeflenenin çok üzerinde bir katılım ile karşılaştıklarını ve sendikasyonu öngörülenin altında bir maliyetle sonuçlandırdıklarını belirtti Türkkanı, bu seviyedeki ilgi ve desteğin, Arkas’ın Türkiye’nin dış ticaretinin gelişimine sağladığı katkıyı ve hizmetlerini daha da artıracağını da vurguladı.

2014 cirosu 2,5 milyar doları aştı
Türkkanı, Arkas’ın 2014’te konsolide olarak 2 milyar 523 milyon dolar ciro, 265 milyon dolar EBITDA gerçekleştirdiğini belirtti.

Etiketler :

deniz

,

Arkas

,

gemi

,

taşıma

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler