Ceva, Orta Doğu’da büyük yatırım

Ceva Lojistik, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Birleşik Arap Emirlikleri’nde sadece petrol ve benzin pazarı ürünlerine yönelik hizmet vereceği Enerji Lojistiği Merkezi’ni açtı
ceva-orta-doguda-buyuk-yatirim Eklenme Tarihi : 31 Temmuz 2014 Perşembe

Dubai’de, Jebel Ali Serbest Bölgede 27 bin metrekarelik kapalı ve 10 bin metrekarelik açık alandan oluşan depo  sadece enerji sektörünün petrol ve gaz ürünlerinin depolanmasına ve yüklenmesine ayrıldı. Ceva, petrol ve gaz müşterilerine hizmet vereceği merkezde çok sayıda müşterinin lojistik aktivitelerine tek bir noktadan yönetecek. Ayrıca Ceva, enerji lojistiği merkezi ile müşterilerine tedarik zinciri verimliliği, zenginleştirilmiş görünürlülük, maliyet optimizasyonunu ve kusursuz operasyonları sağlayacak. Ceva, Körfez İşbirliği Konseyi Ülkeleri, Afrika, Avrupa ve Yakın Doğuya erişim kolaylığı nedeniyle küresel olarak kilit konumdaki lojistik merkezi olan Dubai’nin avantajından yararlanacak.

Bölgede büyük hederler koyuldu

Ceva’nın Ticari Direktörü Hakan Bicil,“Enerji Şehri bizim Orta Doğu ve Afrika’da petrol ve gaz konusunda uzmanlığımızın büyümesi ve yayılması için bir katalizör olarak hizmet vermek üzere kuruldu. Dubai, yerel ve bölgesel şirketler için çekici bir lojistik merkezi olmaya devam ettiği için bölgenin gelişimi, yeni müşterilerin edinilmesi ve bu yılki iş konusunda çok iyimseriz.” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Ceva’nın Balkanlar, Afrika, Orta Doğu Bölgesi Başkanı Jerome Lorrain ise şunları söyledi: “Ekibimiz Orta Doğu’da bu yeni enerji merkezinin açılmasından dolayı çok heyecanlı. Dubai şimdi lojistik konusunda bölgesel merkez haline geldi; bu da onu enerji şehri için çok stratejik bir bölge kılıyor. Bölgedeki en büyük sektör olması sebebiyle bu yeni tesis Orta Doğu ve Afrika çapında petrol ve gaz endüstrisinde yeni fırsatları ele alma konusunda ileriye atılan önemli bir adımı işaret etmektedir.”

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler