Ceva, İtalya’da yeşil depolama merkezi açtı

Dünyanın önde gelen tedarik zinciri şirketlerinden Ceva Lojistik, TechCity olarak adlandırdığı 90 bin metrekarelik yeşil depolama merkezini İtalya’da açtı. Elektronik ürünlerin depolama, elleçlenme ve aktarımının gerçekleştirildiği yeşil lojistik merkezi ile Ceva yılda 170 ton kadar CO2 emisyon salınımını engelleyecek
ceva-italyada-yesil-depolama-merkezi-acti Eklenme Tarihi : 21 Temmuz 2014 Pazartesi

Ceva, 2010’da City of Books (Kitap Şehri) ve 2013’de City of Pharma (İlaç Şehri) ile birlikte yayıncılık ve sağlık sektörüne özel operasyonel verimlilik sağlayan iki multi-user merkezinden sonra, İtalya’da verimlilik sağlayan üçüncü merkezi TechCity’yi açtı.

İtalya’nın Bergamo şehrinde kurulani 90 bin metrekarelik alanı kapsayan TechCity’de elektronik ürünlerin depolama, elleçlenme ve aktarımı gerçekleştiriyor. TechCity yeşil depolama merkezi,  yıllık yaklaşık bin 200 evin yıllık tüketimine tekabül eden 3 bin 200 MWh üretecek fotovoltaik bir sistem ile donatılmış olduğu için ortalama 170 ton kadar CO2 emisyon salınımını engelliyor. Ceva’nın TechCity merkezi sayesinde tüm tedarik zinciri aktivitelerini küçük parçaların konsolidasyonu, FTL taşımacılık, teknik kurye hizmetleri gibi tüm hizmetleri müşterilerine sunabiliyor.

Ceva İtalya Genel Müdürü Guiseppe Chiellino, “Bilgi ve inovasyonu paylaşmak, ulaşım akışını ve üretkenliği optimize etmek için sektör odaklı çok amaçlı bir merkez yaratmaya karar verdik. Günümüz ekonomik ortamında, Ceva’nın ortak çalışma yaklaşımı elektronik firmaları için stratejik bir lojistik çözümü olabilir; bu merkez, inovatif lojistik süreçleri tasarlama ve tedarik zincirinden maliyeti çıkarma konularında fayda sağlayacaktır” dedi.

Ceva İtalya İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Antonio Ascari, “Hizmete açtığımız bu merkezle Ceva’nın İtalyan lojistik pazarındaki öncü varlığını ve elektronik sektörüne benzersiz çözümler sağlama bağlılığımızı güçlendiriyoruz. Ekonomiye önemli katma değer yaratma stratejimizi uygulamaya devam ediyoruz” diye bildirdi.
 

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler