Borusan, dev boruları ABD’ye taşıyor

200 bin ton boruyu ABD’ye naklederek dikkat çeken Borusan Lojistik, bu kez ABD'nin Türkiye’den ilk kez tek parça 24,5 metre olarak alım yaptığı, 20 bin adet çelik ve altyapı gaz borusunu, her biri 40 - 50 bin tonluk 8 gemi ile okyanus geçerek, ABD’ye taşıdı
borusan-dev-borulari-abdye-tasiyor Eklenme Tarihi : 18 Ocak 2016 Pazartesi

Son 6 yıl içinde Borusan Mannesmann’ın ABD’de kazandığı projeler çerçevesinde ABD’ye 200 bin ton 12 metrelik boru nakleden Borusan Lojistik, bu kez her biri tek parça 24,5 metre üretilen dev boruları ABD’ye taşıdı.

Projede her biri 40 ila 50 bin tonluk 8 özel gemi kullanıldı. 8 Nisan’da Gemlik Limanı’ndan hareket edengemilerle taşıma işine başlayan Borusan Lojistik, 8 ayda toplam 100 bin ton, 20 bin adet boruyu ABD’nin Houston limanına taşıdı.

ABD’li müşterilerin, daha az kaynak ile maliyet ve zaman tasarrufu sağlamak için 12 metre yerine tek parça 24,5 metre olarak talep ettikleri FBE kaplı boruların okyanusu aşarak Houston Limanına hasarsız bir şekilde ulaştırılmasıyla ilgili olarakBorusan Lojistik Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Dölen, “3 yıldır yürüttüğümüz görüşmeler neticesinde Borusan Lojistik olarak bu talebe yanıt verme noktasına geldik. Türkiye’den 24,5 metre uzunluğundaki enerji hat borularını bu kadar uzak mesafeye taşıyabilen tek firma olmak, bizim için gurur verici.” dedi.

Etiketler :

lojistik

,

gümrük

,

ABD

,

taşıma

,

borusan

,

kolay

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler