Batu’dan önemli açıklama

Irak’taki olaylardan olumsuz etkilenen Türkiye lojistik sektörü, Rusya’dan gelecek haberleri gözlüyor. Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu
batudan-onemli-aciklama Eklenme Tarihi : 01 Eylül 2014 Pazartesi

Ukrayna ve Kırım anlaşmazlığından dolayı bazı ülkeler tarafından yaptırım uygulanan Rusya, yaptırım uygulayan ABD, AB, Kanada, Norveç ve Avustralya’dan et, balık,  meyve - sebze, süt ve süt ürünlerinin alımını yasakladı. Rusya, alımları Türkiye’den yaparsa bu durumun lojistik sektörüne olumlu etki edeceğini belirtiyor. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, “12 milyar avroluk bir pazardan bahsediliyor. İhracat artarken lojistik taşımalar da artacaktır. Mutabakat sağlanırsa hem lojistik sektörüne hem ülke ekonomisine katkısı büyük olur.” dedi.

Taner Ankara, Irak ve çevresine yapılan taşımaların ve ihracatın IŞİD saldırıları ve güvenlik sorunları nedeniyle olumsuz etkilendiği belirterek, Orta Doğu pazarında durağan görünüme geçen lojistik sektörünün Rusya ile yapılacak ihraç taşımalarıyla hareketlenebileceğini belirtti. Ankara’ya göre anlaşma sağlanırsa Türkiye lojistik sektörü yılı kayıpsız bitirecek.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler