Azerbaycan taksilerini Türk firma taşıyacak

Lojistik sektöründe 30 yıldır faaliyette bulunan Sabay Lojistik, Azerbaycan’ın yeni model taksilerini Çin’den Bakü’ye taşıma ihalesini kazandı
azerbaycan-taksilerini-turk-firma-tasiyacak Eklenme Tarihi : 01 Aralık 2014 Pazartesi

Azerbaycan’da tüm taksilerin London Taksi olarak değiştirilmesi projesi çerçevesinde açılan, Şanghay-Bakü araç taşıma ihalesini Sabay Lojistik kazandı. İlk parti olan 200 araç 27 Kasım 2014 tarihinde Bakü’ye gitmek üzere Derince Limanı’ndan araç taşıyıcılara yüklenerek yola çıktı.

Lojistik sektöründe 30 yıldır faaliyette bulunan Sabay Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aymen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Black Cab olarak ta bilinen London taksi geçtiğimiz yıllarda Çinli otomotiv devi Geely tarafından satın alındı. Azerbeycan hükümetinin açtığı taksi ihalesini kazanan Geely’nin Şanghay - Bakü taşıma ihalesini ise Çinli ortağımız ile biz kazandık. Toplam 504 aracı üç ay içerisinde Bakü’ye taşıma taahhüdü verdik. İlk parti olan 200 aracı Şanghay Limanı’ndan Ro-Ro ile Derince Limanı’na getirip buradan araç taşıyıcılarla Bakü’ye gönderdik.” dedi.

Etiketler :

taşıma

,

Sabay Lojistik

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler