Singapur Limanı, Asya’nın en iyisi oldu

Asya limanları, Hong Kong’da düzenlenen 2015 Asya Taşımacılık, Lojistik ve Tedarik Ödülleri (AFLAS) kapsamında derecelendirmeye tabi tutuldu. Singapur Limanı, Şangay ve Hong Kong’u da geride bırakarak 27'inci kez Asya’nın en iyi limanı olarak belirlendi
singapur-limani-asyanin-en-iyisi-oldu Eklenme Tarihi : 29 Haziran 2015 Pazartesi

AFLAS tarafından limanların hizmet kalitesi, müşteri ilişkileri yönetimi ve güvenilirlik gibi özellikleri baz alınarak değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca konteynır taşımacılığı ile ilgili uygun ortamın sağlanması, mevcut kapasitesi ve geleceğe dönük altyapı yatırımları da limanları karşılaştırmada kullanılan faktörler arasında yer aldı.

Singapur Denizcilik ve Liman Otoritesi Başkanı Andrew Tan, rekabet gücünü artırabilmek için yeni yatırımlara ve paydaşlarla yakın işbirliğine devam ettiklerini ifade etti. Tan, Singapur’un liman kapasitesini yıllık 50 milyon konteynıra yükseltecek olan ve 2017’de tamamlanması beklenen ek liman projesiyle ilgili bilgi verdi. Singapur Limanı’na 2014 yılında yanaşan toplam gemi tonajı 2,37 milyar gros ton olarak kaydedildi.

Limanda, 33,9 milyon konteynır işlem görürken toplam kargo tonajı 580,8 milyon tonu buldu.

Etiketler :

liman

,

port of singapore

,

büyün

,

en

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler