Hopaport’ta yılın ilk proje hareketliliği

Hopa Limanı’na karayolu ile gelen doğal gaz sondaj ekipmanları Malta’ya gönderilmek üzere M/V Clipper Miami isimli proje gemisine yükleme işlemi devam ediyor
hopaportta-yilin-ilk-proje-hareketliligi Eklenme Tarihi : 30 Mart 2015 Pazartesi

Hopaport 2015 yılına hızlı başladı. Daha önce Liman tarihinde hiç elleçlemesi yapılmayan iki yeni ürünün limana getirilmesini sağlayan Hopaport çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Hopaport Limanı'nda bugünlerde yaşanan diğer bir hareketlilikte 2015 yılının ilk proje kargo yükü oldu. Iğdır'da bulunan sondaj kulesi ve yan bağlantılarının da bulunduğu şantiyesini kapatan bir firma, şantiye sahasında bulunan makine ve malzeme parkını karayolu ile Hopa Limanı'na taşıyarak burada toplamıştı.

Taşıma işlemlerinin tamamlanması ardından bu defa Liman sahasında toplanan malzemeler Hopaport’a gelen Antigua/Barbuda bandıralı Clipper Miami isimli proje gemisine yüklenmeye devam ediyor. Toplam 11 bin 174 cbm, 2 bin 456 ton ağırlığında olan ve 278 parçadan oluşan proje kargo malzemelerinin kısa bir sürede proje kargo gemisine yüklenmesinin ardından gemi Malta’ya gitmek üzere Hopa Limanı'ndan ayrılacak.

Etiketler :

liman

,

depo

,

Hopaport

Bu Sektör ile İlgili Diğer Haberler

Diğer Güncel Haberler

Gündem

Çok Okunan Haberler