Ticari araçlar dikkat

Goodyear Türkiye Genel Müdürü Emin Özkan, Ticari Araçlarda Kış Lastiği Zorunluluğu Yönetmeliği’ni başta trafik güvenliğine sağlayacağı katkıdan ötürü desteklediklerini belirterek, “1 Aralık itibariyle ticari araçlarda kış lastiği zorunluluğu uygulaması başlıyor. Sürücülerimiz yasadaki ayrıntıları da dikkate almalıdır. Örneğin, araçlardaki yedek lastikler de kış lastiği olmak zorunda” dedi
ticari-araclar-dikkat Eklenme Tarihi : 01 Aralık 2012 Cumartesi

 

Goodyear Türkiye Genel Müdürü Emin Özkan, “Trafik güvenliği açısından 1 Aralık itibariyle ticari araçlarda kış lastiği zorunluluğu uygulamasının başlamasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Yeni sürece geçişte, sürücülerimizin sorun yaşamaması için yönetmelik ve sonrasında yayınlanan genelgeyi dikkatle incelemelerini öneriyoruz. Örneğin, yeni uygulama kapsamında, yedek lastiklerin de kış lastiği olması gerekiyor” dedi.

Resmi Gazete’de 8 Kasım 2012 yayınlanan yönetmelikteki bazı konulara açıklık getirmek amacıyla Ulaştırma Bakanlığı tarafından 27 Kasım 2012 tarihinde bir genelge yayınlandığının altını çizen Özkan, “Sürücülerin kış lastiğinden beklentilerinin ilk 3 sırasında, güvenlik ile ilgili özellikler yer alıyor. Kış lastiğinin yol tutuşu ve frenleme performansının önemli bir parametresi de lastiğin diş derinliğidir. İleride kış lastikleri uygulaması kapsamına lastik diş derinliğinin de dâhil edilmesini umuyoruz” dedi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler