Pirelli’nin dorse lastiği yönetmeliğe hazır

Pirelli’nin Türkiye yollarına özel olarak geliştirip, İzmit’te ürettiği ST01 M+S dorse lastikleri, 01 Aralık 2014’te yürürlüğe girecek yeni M+S yönetmeliğine uyum sağlarken, kullanım ömrü, düşük yakıt tüketimine katkısı, kaplanabilirliği ve çevre dostu özellikleriyle ekonomi, konfor ve güvenliği bir arada sunuyor
pirellinin-dorse-lastigi-yonetmelige-hazir Eklenme Tarihi : 27 Ekim 2014 Pazartesi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın kış lastiği kullanımı zorunluluğu ile ilgili yayınladığı genelge 1 Aralık itibarıyla yürürlüğe giriyor.

Genelgede yer alan “Yarı römork ve römorkların frenleme tertibatı bulunan dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olması zorunluluğu aranır” ibaresi, 1 Aralık tarihinden sonra M+S ibareli lastik kullanımını dorselerde de zorunlu kılıyor.

Pirelli’nin geçtiğimiz yıl Türkiye yollarına özel olarak geliştirip İzmit fabrikasında ürettiği ST01 M+S lastikleri, hem yönetmeliğe uygunluğu, hem de konfor ve güvenlik özellikleriyle ağır vasıta kullanıcılarına hitap ediyor. Pirelli’nin sektörde referans haline gelen 01 serisi lastiklerini baz alarak geliştirilen ST:01 M+S, yenilikçi profili, yapısal özellikleri  ve düşük dönme direnci sağlayan yapısı sayesinde enerji, konfor ve yakıt ekonomisi sağlıyor.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler