Pirelli, “Formula”yı pazara sundu

Pirelli, yakıt tasarrufu, güvenlik ve uzun kullanım ömrünü bir arada sunan “Formula” ağır vasıta lastiklerini pazara sundu. Formula Steer, Formula Drive ve Formula Trailer’den oluşan Formula serisi uzun kullanım ömrü ve düşük dönme direnci ile ulaştırma ve lojistik maliyetlerini düşürerek daha güvenli bir sürüş sunuyor
pirelli-formulayi-pazara-sundu Eklenme Tarihi : 18 Temmuz 2013 Perşembe

Daha uzun kullanım ömrü ve yakıt tasarrufu sağlayan lastikleriyle lastik sektöründe liderliğini koruyan Pirelli, piyasaya sunduğu Formula serisi ağır vasıta lastikleri ile pazar liderliğini korumaya devam ediyor.  İleri teknoloji, güvenlik, kullanım ömrü, dayanıklılık ve güvenlik performanslarında da öne çıkan Pirelli, Formula Steer, Formula Drive ve Formula Trailer’den oluşan yeni Formula serisi lastikleri ile ulaştırma ve lojistik maliyetlerini düşürüyor.  

Pirelli ağır vasıta segmentinin en yeni lastiği AA etiket değerine sahip ST:01  Neverending’i, Formula Steer ve Drive lastiklerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Orta ve uzun mesafeli ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen yenilikçi projeler sonunda ortaya çıkan Formula lastikleri; performans, uzun ömür ve düşük maliyet sunuyor. Formula Steer, Formula Drive ve Formula Trailer lastiklerinden oluşan Formula serisi, her türlü bölgesel kullanıma uygun yüksek performans, kararlılık ve güvenliği garanti ediyor.

Formula Steer

Üstün kilometre performansı ile tüm lastik ömrü boyunca güvenlik ve kararlılığı garanti eden Formula Steer, 4 adet çevresel kanal sayesinde sürüş kararlılığı, kontrol ve kritik koşullarda güvenlik sağlıyor.

Ayrıca, omuzlarındaki yoğun lameller ile düzensiz aşınmayı engelleyen Formula Steer’in taban deseninin geometrik yapısı, daha kısa fren mesafesi ve yanal yol tutuşun optimize edilmesi için geliştirildi.

Formula Drive

Tüm kullanım ömrü boyunca mükemmel yol tutuş ve her türlü bölgesel kullanımda efektif ve yüksek performans sağlayan Formula Drive, bunun için derin bloklara sahip. Gürültü oranını azaltıp, yol tutuş performansını artırmak için özel lastik dönme yönüne sahip olan Formula Drive, hem kuru zemin hem ıslak zeminde yol tutuş performansının optimize edilmesi için yönlü taban desenine de sahip.

Formula Trailer

Yanal kuvvetlere karşı direnci, dayanıklılığı ve verimliliği garanti eden Formula Trailer’in 4 adet çevresel zik zak kanalı bulunuyor. Bu sayede ıslak zeminde de üstün fren performansı sağlayan Formula Trailer aynı zamanda güçlü topuk yapısı sayesinde her türlü darbeye ve parçalanmaya karşı üstün direnç gösteriyor.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler