Michelin’in Lastik Adamı ıslak zeminde güvenliği anlatacak

Michelin trafikte yaya ve yolcu güvenliği üzerine çalışmalarına devam ediyor. Michelin lastikte etiketleme uygulamasında performans kriterleri arasında yer alan “Islak Zeminde Fren mesafesinin” önemini anlatmak için dünya çapında bir reklam kampanyası başladı
michelinin-lastik-adami-islak-zeminde-guvenligi-anlatacak Eklenme Tarihi : 16 Ekim 2012 Salı

 

Michelin sürüş güvenliğine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Islak zeminde güvenlik temalı reklam filmi ile sürücüleri ıslak zeminde karşılarına çıkabilecek beklenmedik durumlara karşı bilinçlendirmeyi hedefliyor. 

 

Yağmurlu bir havada ıslak ve virajlı yollarda Michelin lastiklerinin performansının anlatıldığı filmde Michelin’in Lastik Adamı Bibendum, Michelin Primacy 3 ile çaresiz sürücünün yardımına koşuyor ve doğru lastiğin her şeyi değiştirebileceğini bir kez daha kanıtlıyor. Filmde lastiklerini değiştiren sürücü ise 3 kat daha güvenli lastikler ile yoluna devam ediyor. 

 

Ar-Ge’ye 600 milyon euro harcanıyor

Michelin,  her türlü hava ve yol koşullarında daha fazla güvenlik ve performans sağlaması için her yıl 600 milyon euroluk Ar-Ge yatırımı gerçekleştiriyor. Ar-ge çalışmaları sonucunda üretilen lastikler, en iyi performansı sergiliyor.

 

Bu çalışmalar sonucunda geliştirilen Michelin Primacy 3 ile güvenlik üçe katlandı. Michelin Primacy 3 kuru zeminde frenleme, ıslak zeminde frenleme ve ıslak zeminde virajda mükemmel performans sunuyor. Uzun ömürlülük ve yakıt tasarrufu konusunda da başarısını kanıtlayan Primacy 3 lastiklerinde daha fazla güvenlik için kendi kendini kilitleyen bloklara sahip patentli sırt deseni kullanılıyor. 

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler