Michelin’den sürdürülebilir hareketlilik hamlesi

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, sürdürülebilir hareketliliğin sağlanmasına katkı sunmak için 1998 yılından bu yana devam ettirdiği Michelin Challenge Bibendum etkinliğini, 2014 yılında Çin’de gerçekleştirdi
michelinden-surdurulebilir-hareketlilik-hamlesi Eklenme Tarihi : 05 Ocak 2015 Pazartesi

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, sürdürülebilir hareketlilik alanında faaliyet göstermeye devam ediyor. 1998 yılından bu yana sürdürülebilir hareketlilik alanında 11 başarılı organizasyon düzenleyen Michelin, Challenge Bibendum 2014’ü Çin, Chengdu’da düzenlendi.

Sürdürülebilir hareketlilik alanında dünyanın tek etkinliği olan Michelin Challenge Bibendum, katılımcı, kâr amacı gütmeyen, tarafsız, girişimci ve çözüm odaklı yapısıyla sürdürülebilir hareketliliğe katkı sağlamak amacıyla bakanlar, uluslararası şirketler, otomobil üreticileri, özel ve kamu kuruluşları temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, bilim insanları ve halkın yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

Çin’in 4’üncü büyük ve Siçuan Eyaleti’nin en önemli şehirlerinden Chengdu’da gerçekleştirilen Michelin Challenge Bibendum 2014’te sürdürülebilir hareketlilik alanında mevcut sorunlar tartışıldı. Karar alıcılara somut ve uygulanabilir çözümler sunmayı hedefleyen ve Michelin’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, 150'den fazla şirket ve otorite bir araya gelerek sürdürülebilir hareketlilik alanında ‘Yeşil Rapor’ adındaki manifestoyu yayınladı.

Emisyon hedeflerinin belirlenmesi, ultra düşük emisyon alanlarının oluşturulması, lojistik teknolojilerinin yeniden düzenlenmesi, bireysel taşımacılık teknolojilerinin geliştirilmesi, sürdürülebilir altyapılar hazırlanması için özel sektör işbirliğinin teşvik edilmesi olmak üzere 5 temel başlığın sunulduğu Yeşil Rapor’da, yenilikçi ekosistem, elektrikli hareketlilik çözümleri, hareketliliğin bilgi ve iletişim teknolojileri, bilgisayar destekli taşıma sistemleri gibi gelişmiş teknolojilerle desteklenmesi ve bu alandaki kamu politikalarının geniş kesimlere tanıtılması hedefleri belirlendi.

Etiketler :

lastik

,

Michelin

,

uygulama

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler