Michelin, doğru havayı anlatacak

Michelin tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Lastikte Doğru Hava Basıncı” etkinliklerinde bu yıl AVM’ler, benzin istasyonları ve dinlenme tesisleri aktivite noktaları olacak. Michelin bu organizasyonla yol güvenliği için “Lastikte Doğru Hava Basıncı”nı anlatacak
michelin-dogru-havayi-anlatacak Eklenme Tarihi : 26 Ağustos 2013 Pazartesi

2004 yılından bu yana Michelin’in, sürücüleri lastiklerde düşük hava basıncının yarattığı tehlikelere karşı bilinçlendirmek amacıyla sürdürdüğü “Lastiklerde Doğru Hava Basıncı” aktivitelerinin bu yıl ki etkinlikleri başlıyor.

Organizasyonun ilk adımı 24-25 Ağustos tarihinde İçerenköy Carrefour’da atılacak. Ardından Shell Çırpıcı-Merter Benzin İstasyonu, Berceste Dinlenme Tesisleri, BP Maslak Benzin İstasyonu, Bilkent Real, Bornova Forum, Susurluk Festival Outlet Dinlenme Tesisleri aktivitelere ev sahipliği yapacak.

“Lastikte Doğru Hava Basıncı” aktiviteleri kapsamında kurulacak kontrol noktalarında sürücülerin yalnızca birkaç dakikaları alınarak uzman Michelin ekiplerince lastiklerinin hava basıncı ölçülüyor. Ölçüm sonrasında araç üreticisinin tavsiyesine uygun olarak lastikleri için doğru hava basıncı ayarlanıyor. Aktivite noktaları ile doğru hava basıncının güvenlik  ve ekonomik sürüş için önemi konusunda sürücüleri bilinçlendiren Michelin, bu sayede trafik kazalarını azaltmayı amaçlıyor.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler