Michelin, AVM ve üniversitelerde

Michelin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Lastikte Doğru Hava Basıncı’ aktivitelerinde alışveriş merkezlerinin yanı sıra bu sene üniversitelerde de “Lastikte Doğru Hava Basıncı”nın önemini anlatacak
michelin-avm-ve-universitelerde Eklenme Tarihi : 25 Eylül 2012 Salı

Michelin’in, sürücüleri lastiklerde düşük hava basıncının trafikte yarattığı tehlikelere karşı bilinçlendirmek için başlattığı ve 2004 yılından beri geleneksel olarak düzenlenen “Lastiklerde Doğru Hava Basıncı” aktiviteleri başladı. 19 Eylül tarihinde Ümraniye Meydan AVM ile başlayan “Lastikte Doğru Hava Basıncı”, Marmara Forum, Beylikdüzü Migros, İçerenköy Carrefour gibi alışveriş merkezlerinin yanı sıra bu sene üniversitelerde de yer alacak.

“Lastikte Doğru Hava Basıncı” aktiviteleri kapsamında kurulacak kontrol noktalarında; sürücülerin yalnızca birkaç dakikasını alacak lastik hava basıncı ölçme işlemi, uzman Michelin ekiplerince gerçekleştirilecek ve ölçüm sonrasında araç üreticisinin tavsiyesine uygun olarak doğru hava basıncı ayarlanacak.

Aktiviteyle geniş kitleleri güvenli ve ekonomik sürüş için bilinçlendirmeyi amaçlayan Michelin, trafik kazası risklerini de azaltmayı hedefliyor. Etkinlik kapsamında genç öğrencilere doğru hava basıncının önemini anlatacak olan Michelin, AVM’ler de düzenlediği etkinliklerle de çok çeşitli sürücü profiline ulaşmayı hedefliyor.

Dört araçtan ikisi tehlike seviyesinde

Michelin’in geçen sene düzenlediği aktiviteler kapsamında 4 bin 566 araçta yapılan ‘Lastikte Doğru Hava Basıncı’ etkinliğinde, 100 araçtan 58’inin düşük ya da yüksek hava basınçlı lastiklere sahip olduğu tespit edildi. Sürücülerin yüzde 16’sının tehlikeli seviyede düşük havalı lastiklerle yolculuk yaptığı ortaya çıkarken, 2010’daki etkinlikte aynı oran yüzde 24’e ulaşıyordu.

Aktiviteler kapsamında toplam 4 bin 556 aracın (binek, 4x4 ve hafif ticari) lastikleri incelendi. Araçların yüzde 58’inin yanlış hava basınçlı lastiklerle kullanıldığı ve bu araçların yüzde 16’sının da tehlikeli sonuçlara yol açabilecek kadar düşük lastik hava basıncına sahip olduğu saptandı.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler