Michelin 624 milyon avroyu gördü

Fransız lastik üretim devi Michelin, 2014 yılının ilk yarısında net gelirini ciddi bir artışla 624 milyon avroya ulaştırdı
michelin-624-milyon-avroyu-gordu Eklenme Tarihi : 18 Ağustos 2014 Pazartesi

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin, 2014 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre Michelin, geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 12 olan faaliyet karını, yüzde 23 oranına çıkararak 624 milyon avroluk net gelir elde etti. Michelin’in 2014 yılı ilk yarısındaki net satışları ise 9.673 milyon avroya ulaştı. Michelin’in yılın ilk yarısında elde etmiş olduğu net gelir olan 9. 673 milyon avronun en büyük bölümünü binek otomobil ve hafif ticari araç lastikleri oluştururken, bu kategorinin net geliri 5.167 milyon avroya ulaşıyor. 2.927 milyon avro net geliri ise ağır vasıta lastikleri kategorisinden elde eden Michelin, 1.579 milyon avroluk gelirini diğer uzmanlık alanları faaliyetlerinden sağlıyor.

İlk yarı finansal sonuçlarını değerlendiren Michelin Group CEO’su Jean Dominique Senard, “Michelin olarak ilk çeyrek boyunca konsolidasyon ve döviz kurunun devam eden etkisindeki işletme gelirimizin 200 milyon avro artmasıyla, rekabetçi yapısı ön plana çıkan sektörümüzde performansımızı artırmayı ve hedeflerimizi gerçekleştirmeyi başardık. Araç üreticileri tarafından beğenilen yeniliklerimizin sürekliliği ve stratejimiz sayesinde, sön sıralardaki küresel konumumuzu da güçlendirdik.” diye konuştu.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler