Michelin 3 yeni modelle görücüye çıktı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen dünyanın en büyük otomobil fuarları arasında yer alan Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen otomobillerin yanı sıra yıldızı parlayan markalardan biri de Michelin oldu. Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, fuarda süper spor otomobillerin yanı sıra hibrid otomobillerde de yer almasıyla farklı konseptler için lastik geliştirebilme kabiliyetini gözler önüne serdi
michelin-3-yeni-modelle-gorucuye-cikti Eklenme Tarihi : 08 Mart 2013 Cuma

 

Lastikte güvenlik, performans, dayanıklılık ve yakıt tasarrufu konularında akla gelen ilk markalardan olan Michelin, Cenevre Otomobil Fuarı’nın yıldızları arasında yer aldı. Uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen Michelin lastikleri, teknolojik yenilikleri sayesinde otomobillerin güvenlik ve performanslarının sergilenmesinde önemli rol üstleniyor.Süper spor otomobillerden hibrid araçlara kadar farklı ihtiyaçları karşılama kabiliyetine sahip olan Michelin, fuarda sergilenen modellerden Mercedes-Benz SLS AMG Coupe’nin yanı sıra, 2014 yılında piyasaya çıkacak olan Chevrolet Corvette Stingray ve Citroen Hybrid Air modellerinin orijinal ekipmanı olarak yer aldı.

Michelin çevreyi de unutmadı

Michelin, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Citroen Hybrid Air modeline özel yeni ebatlı bir lastik geliştirdi. Enerji tasarrufu sağlayan ve karbon emisyonlarını azaltan çözümler geliştirmek amacıyla 20 yılı aşkın süredir yapılan araştırmalara dayanan 165/50 R 18 ebatlı bu lastikte Michelin’in en ileri düzey teknolojilerinden faydalanıldı. “Uzun ve dar” olarak adlandırılabilecek, alışılmışın dışında bir yapıya sahip bu yeni lastik kilometre başına 4,3 gram ve 100 kilometre başına 0.18 litre yakıt tasarrufu sağlıyor. Michelin ayrıca her lastikte 1,7 kilogram,   aracın tamamı için ise 6,8 kilogram azalma sağlıyor.

Michelin bu lastiklerle yakıt tüketimini azaltırken, bir yandan da güvenliği ve kilometre performansını önemli ölçüde geliştiriyor. Düşük yuvarlanma direnci ve daha iyi aerodinamikler sayesinde aracın enerji verimliliği geliştirilirken, dar ve daha uzun olan temas yüzeyi sayesinde lastiğin gürültüsü azaltılıyor.

Etiketler :

fuar

,

Michelin

,

cenevre

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler