Michelin, 2012’nin en güvenli filosunu seçiyor

Ekonomist Dergisi ve LeasePlan işbirliğiyle düzenlenen “Yılın Filo Yöneticileri Yarışması”, her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı filo yöneticilerini ödüllendirmeye devam ediyor. ‘Yılın Filo Yöneticisi’, ‘KOBİ Filo Yöneticisi’, ‘Yeşil Filo’ ve ‘Güvenli Filo’ kategorilerinde yapılan yarışmada Michelin, 2012 yılının en güvenli filosunu seçecek
michelin-2012nin-en-guvenli-filosunu-seciyor Eklenme Tarihi : 31 Ocak 2013 Perşembe

 

LeasePlan ve Ekonomist dergisi ana sponsorluğunda düzenlenen “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri 2012”, filo kiralamanın şirketlere katkısını anlatmayı; enerji tasarrufu, iş organizasyonu ve güvenlik konularına dikkat çekmeyi ve bu konularda motivasyon sağlamayı amaçlıyor. Yarışma için başvurular 17 Şubat 2013 tarihine kadar www.filoodulleri.com internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Yılın Filo Yöneticisi 2012 ödülleri, 21 Mart’ta yapılacak gala gecesinde sahiplerini bulacak.

Ödüller, 4 kategoride dağıtılacak

Yılın Filo Yöneticileri Ödülleri; “Yılın Filo Yöneticisi”, “KOBİ Filo Yöneticisi”, “Yeşil Filo” ve “Güvenli Filo” olmak üzere 4 kategoride dağıtılacak. Michelin de dahil otomotiv ve yan hizmet sektörlerinin öncü firmalarının uzmanları ile medya temsilcilerinden oluşan jüri, başvuruları bu 4 kategoride değerlendirecek.

“Michelin Güvenli Filo Ödülü” için güvenli sürüş projeleri yarışacak

Yılın Filo Yöneticileri Ödülleri kapsamında “Yılın Filo Yöneticisi Ödülü”ne başvurabilmek için, 50 ve üzerinde hafif ticari veya binek araca sahip olma şartı aranıyor. “KOBİ Filo Yöneticisi Ödülü”ne ise 10 ve üzeri araca sahip şirketlerin filo yöneticileri katılabilecek.

Michelin’in güvenli sürüşü teşvik etmek amacıyla destek verdiği “Güvenli Filo” ödülleri ve “Peugeot Yeşil Filo” içinse, en az 10 araca sahip olmaları şartı aranıyor. “Michelin Güvenli Filo Ödülü” kapsamında, sürücülerin güvenliği için geliştirilen uygulamalar incelenecek.

Michelin Pazarlama Direktörü Akçagöz:

Michelin Pazarlama Direktörü Sertan Akçagöz, yarışmanın amacını ve doğru lastik kullanımının filolar için önemini şöyle anlattı:

“Bir sürücü direksiyona oturduğunda işini şansa bırakmadan, her şeyin kusursuz çalıştığından emin olmak zorundadır. Bu açıdan lastik çok önemli üç rol üstlenir: Aracın ağırlığını taşımak, hareketi iletmek ve aracı yönlendirmek. Dolayısıyla lastiğin görevleri arasında yol tutuşu ve direksiyon hâkimiyeti sağlamak çok önemli yer tutar. Michelin’in mümkün olan en iyi performans bütünlüğü sunmayı amaçlamasının sebebi de budur. Michelin kendisini tamamen sürücü, yolcu ve yaya güvenliğini sağlamaya adamıştır. Yaptığımız araştırmalar ve katıldığımız projelerle bunu desteklemek, geliştirmek en önemli amaçlarımız arasındadır.”

Etiketler :

Michelin

,

yeşil filo

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler