Liseli gençler Goodyear fabrikasında

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear’ın desteğiyle yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi kapsamında, Kocaeli’nde bulunan dört lisenin öğrencileri, Goodyear fabrikasını ziyaret ederek lastiğin trafik güvenliği açısından önemini yakından inceleme fırsatı buldu
liseli-gencler-goodyear-fabrikasinda Eklenme Tarihi : 02 Haziran 2014 Pazartesi

Sektöre sunduğu teknolojiler ve yenilikçi ürünlerle standartları oluşturan Goodyear, faaliyet gösterdiği her pazarda yürüttüğü kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkıyor.

Goodyear, Millî Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları arasında imzalanan iş birliği protokolüyle, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi, liseli gençlerde trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalığı artırmaya devam ediyor. Goodyear, 2012 yılında hayata geçirdiği Trafikte Gençlik Hareketi kapsamında lastiğin trafik güvenliği açısından önemi ve doğru kullanımını konusunda toplumu bilinçlendirmeye devam ediyor.

Bu bağlamda Trafikte Gençlik Hareketi projesinin Kocaeli’nde uygulandığı dört liseden öğrenciler ve öğretmenleri, proje ortaklarının temsilcileriyle birlikte 13 Mayıs 2014 tarihinde Kocaeli’ndeki Goodyear fabrikasını ziyaret etme fırsatı buldu. Lastik üretim ve test süreçlerine tanık olan ziyaretçiler, trafik güvenliğinin önemli bir parçası olan lastik konusunda uzmanlara sorular yönelttiler.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler