Karayolu nakliyesinin geleceği raporlandı

Goodyear, Brüksel’de gerçekleştirdiği Nakliye Sektörü Sempozyumu’nda “Geleceğin Yolculuğu: Akıllı Filolar ve Nakliye Sektörünün Geleceği” konulu Beyaz Bülteni’ni açıkladı. Bülten sektörün geleceğine ilişkin önemli tespitlerde bulunuyor
karayolu-nakliyesinin-gelecegi-raporlandi Eklenme Tarihi : 27 Ekim 2014 Pazartesi

Bültenin ana bulgularına göre kural koyucular, karayolu nakliye sektörünün geleceği için daha etkili olabilirler. Goodyear Beyaz Bülten’i yeni araştırma sonuçlarını içerirken, Avrupalı ve ulusal politika belirleyicilerine yakıt tasarruflu filolar oluşturmak ve potansiyellerini daha yüksek seviyelere çıkarabilmek için AB lastik etiketi uygulamasının desteklenmesi gibi önerilerde bulunuyor. Goodyear’ın araştırmasına göre filo yöneticileri, karayolu nakliye sektörünün geleceğinde, yasal düzenleyicilerin çok önemli bir rol oynadığına inanıyor. Filo yöneticilerinin yüzde 53’ü doğa dostu taşıtları, yüzde 60’ı da yakıt verimliliği sağlayan lastikleri tercih ediyor. Yöneticilerin yüzde 11’i yasal düzenlemelerin etkisinin, karayolu sektörünün en önemli iki zorluğundan biri olduğunu düşünüyor. Ayrıca, filo yöneticilerinin dörtte üçü yakıt vergilerinin azaltılmasının karayolu nakliye sektöründe olumlu etkiler yaratacağına inanıyor.

Bazı tespitler;
-
Filo yöneticilerinin yüzde 40’ının en büyük endişesi yükselen yakıt fiyatları.
-Filo yöneticilerinin yüzde92’si yükselen yakıt maliyetleri sebebiyle filolarının yakıt tüketimini yakından takip ettiklerini belirtiyor.
-Filo yöneticilerinin üçte ikisi kullandıkları cihazlar ile sürücülerine sürekli bilgi akışı sağlayarak, sürüşlerinin daha verimli geçmesine yardımcı oluyor.
-Filo yöneticilerinin dörtte biri yetenekli sürücülerin işe alımının ve işte tutmanın en önemli ikinci büyük endişeleri olduğunu belirtiyor.

Araştırma hakkında açıklamalarda bulunan Goodyear Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Ticari Lastikler Başkan Yardımcısı Michel Rzonzef, “Goodyear tarafından hazırlanan ‘Beyaz Bülten’, karayolu nakliye sektörünün daha fazla sürdürülebilir olmaya istekli olduğunu gösteriyor. Filolar, yakıt tüketimlerini azaltmak amacıyla gerekli teknolojilere hali hazırda yatırım yapıyor, ancak Avrupalı ve ulusal kanun düzenleyicilerin daha fazla desteğine ihtiyaç duyuyorlar.” dedi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler