Goodyear’dan UltraGrip kış lastiği

Goodyear’ın ticari araçlar için geliştirdiği kış lastiği UltraGrip sadece M+S sembolü işareti taşımakla kalmıyor, üç tepeli kar tanesi (3PMSF) sembolü için gerekli performans kriterlerini de karşılıyor
goodyeardan-ultragrip-kis-lastigi Eklenme Tarihi : 22 Kasım 2013 Cuma

Goodyear, 12 Kasım 2012 tarihi itibariyle AB ülkelerinin büyük bir kısmında olduğu gibi Türkiye’de de yürürlüğe giren Ticari Araçlarda Kış Lastiği Zorunluluğu Yasası’nı destekliyor. Henüz tüm Avrupa Birliği’ni kapsayan, kış lastiği kullanımıyla ilgili genel bir mevzuat bulunmuyor.

Günümüzde zorunlu kış lastiği kullanımı, ulusal yasalarca belirlenerek düzenleniyor. 661/2009 sayılı AB yönetmeliği uyarınca kış lastiğinin, sırt deseni, sırt bileşeni ya da yapısı, kar durumunda normal lastikten daha iyi araç hareket performansı sunacak şekilde tasarlanması gerekiyor.

Otobüslere özel lastik

Goodyear’ın otobüsler için özel olarak geliştirdiği kış lastiği UltraGrip Coach ile ilgili bilgi veren Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktörü Mahmut Sarıoğlu, “UltraGrip Coach lastiklerimiz, geçen seneden bu yana pazarda yer alıyor ve olumlu geri bildirim alıyoruz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlanan yönetmelik dâhilinde, ticari araçların 1 Aralık 2013 tarihinden itibaren kış lastiğine geçme zorunluluğu bulunuyor. UltraGrip Coach lastiğimizin performans kriterleri, kış koşullarında seyahat eden otobüs kullanıcılarının ihtiyaçlarını, beklentilerin üzerinde karşılayarak, kazaların yaşanmasına ya da yolların kapanmasına engel oluyor. Bu bağlamda kış lastiğinin öneminin altını bir defa daha çizmek istiyoruz.” dedi.

Etiketler :

Goodyear

,

kış lastiği

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler