Goodyear’dan otobüslere özel lastik

Goodyear’ın otobüslere özel ürettiği “Marathon Coach” lastikleri, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Sektörde bir ilk olan özel asimetrik desene sahip “Marathon Coach” otobüs lastiği emsallerine göre daha yüksek kilometre performansıyla birlikte konforlu sürüşü vaat ediyor
goodyeardan-otobuslere-ozel-lastik Eklenme Tarihi : 25 Mart 2013 Pazartesi

 

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, Avrupa’da otobüslere özel olarak geliştirip tüketicilere sunduğu ve tüm akslarda kullanılabilen otobüs lastikleri Marathon Coach’u İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında tanıttı.

Son teknoloji kullanılarak üretilen lastikler kullanım ömrü boyunca yüksek kilometre performansı, artırılmış sürüş konforu ve güvenlik sunacak şekilde geliştirildi. Goodyear’ın yüzyılı aşkın bilgi ve tecrübesinden aldığı güçle, tüketici beklentilerini aşan yenilikçi ve daha güvenli ürünleri geliştiren, uzman bir marka ve şirket olduğunu vurgulayan Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktörü Mahmut Sarıoğlu, “Goodyear, tarihi boyunca devrim niteliğindeki lastik teknolojileriyle yeni standartları belirledi. Bunu yaparken de, daima güvenli, konforlu lastikler üretme kararlılığında olmayı başardı. Bugün de burada otobüs lastiği segmentindeki bir ilkle sizleri buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Bugün tanıtımını yaptığımız Marathon Coach otobüs lastiğimiz segmentinde üretilmiş ‘ilk asimetrik lastik’ olarak tüketicilerle buluşuyor” dedi.

Sarıoğlu: “Hızlı büyüyeceğiz”

Yeni otobüs lastiği Marathon Coach’un kullanım ömrü boyunca ve tüm akslarda kullanılmak üzere tasarlandığının altını çizen Sarıoğlu, “Yeni otobüs lastiğimiz Marathon Coach, yüksek konforlu sürüş keyfini, üstün bir kilometre performansı ile birlikte sunuyor. Bu yeni otobüs lastiğimiz Kasım 2012'de uygulamaya başlanılan AB lastik etiketleme değerleri açısından da segmentinin en iyisi” dedi.

Avrupa pazarında uzun yol yolcu taşımacılığının yüzde 60’nın, Türkiye’de ise yüzde 90’dan fazlasının otobüslerle yapıldığını belirten Sarıoğlu, “Ülkemizde, her ne kadar havayolu taşımacılığı son yıllarda artış gösterse de, karayolu ile yolcu taşımacılığı ağırlığını koruyor ve bunun böyle devam etmesi bekleniyor. Yeni otobüs lastiğimiz Marathon Coach ve bu ürünümüze özel yaptığımız kampanyalar ile bu segmentte hızlı bir şekilde büyüyeceğimize inanıyorum” dedi.

Goodyear’ın ilk asimetrik lastik deneyimi

Goodyear Ticari Lastikler Pazarlama Müdürü Faruk Uslu, Marathon Coach otobüs lastiklerinin daha iyi tutunma ve frenleme özelliğinin yanı sıra, defalarca kaplanabilme özelliği olduğunu ifade ederek, “Otobüs firmaları için lastik maliyetleri çok önemli bir kalem. Hem defalarca kaplanabilme özelliği, hem de asimetrik yapısıyla düzgün aşınma özelliği ile uzun süre kullanılabiliyor. Ayrıca lastiğimizi kullanan otobüs kaptanlarımızdan aldığımız bilgiye göre, gürültü diğer lastiklere oranla çok az ve yolculara konforlu bir seyahat imkanı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Marathon Coach otobüs lastiklerinin geliştirilmesinde kullanılan Goodyear teknolojileri hakkında bilgi veren Uslu, “Kullanım ömrü boyunca ve tüm akslarda kullanılmak üzere tasarlanan Goodyear Marathon Coach, kendine özgü asimetrik tasarımı, düzgün aşınma ile beraber yüksek konforlu sürüş keyfini, üstün bir kilometre performansı ile birlikte sunuyor. Dengesiz aşınmış lastikler, günümüzdeki otobüsler için ciddi bir sorun teşkil ediyor ve lastik ömrünü azaltıyor. Goodyear’ın, Marathon Coach lastiği için özel olarak geliştirdiği asimetrik tasarım, bu soruna çözüm getiriyor” dedi.

Etiketler :

Goodyear

,

lastik

,

otobüs

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler