Goodyear’dan geleceğin çözümleri

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, inovasyona odaklanarak geliştirdiği bugünün ve yarının yüksek kaliteli lastiklerini Cenevre Motor Show’da ziyaretçilere tanıtıyor
goodyeardan-gelecegin-cozumleri Eklenme Tarihi : 09 Mart 2015 Pazartesi

Geleceğe yönelik teknoloji konseptleri geliştiren dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, 5-15 Mart 2015’te gerçekleşecek olan Cenevre Motorshow 2015’te, geleceğin mobilite ihtiyaçlarına odaklanan iki konsept lastiğini sergiliyor.

Termoelektrik materyal, ısıyı elektrik enerjisine dönüştürürken, piezoelektrik materyal ise yapısal deformasyon sebebiyle oluşan esneme ve titreşimleri elektrik enerjisine dönüştürüyor.

Goodyear’ın Cenevre’de tanıtımını gerçekleştirdiği, geleceğin lastik teknolojisine sahip konsept lastiklerinden ilki, termoelektrik ve piezoelektrik materyallerinin aksiyona geçmesiyle elektrik üretiyor. Termoelektrik ve Piezoelektrik materyallerinin, lastiğin içindeki ısı ve lastik yuvarlanırken yaptığı esneme sayesinde oluşan enerjiyi dönüştürerek elektrik üreten konsept lastik "BH03" koduyla anılıyor.

Etiketler :

Goodyear

,

lastik

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler