Goodyear kaza nedenlerini belirledi

Goodyear EMEA(Avrupa, Orta Doğu, Afrika), Avrupa Sürücü Okulları Federasyonu (EFA) işbirliğiyle 2014 yılının sonunda 16-25 yaş arasındaki genç ve acemi sürücülerin ebeveynlerine yönelik bir anket gerçekleştirdi
goodyear-kaza-nedenlerini-belirledi Eklenme Tarihi : 09 Şubat 2015 Pazartesi

Goodyear tarafından 16-25 yaş arasındaki sürücülerin ebeveynleri ile yapılan araştırmanın yeni bulgularına göre ebeveynler otomobil kullanırken çocukları için önemli ve iyi bir rol model olurken, kimi zaman çocuklarının sürüş alışkanlıkları konusunda olumsuz etki bırakabiliyor. Avrupa’da OECD’nin yaptırdığı araştırmaya göre acemi sürücülerin, yaralanma ve ölümcül kaza riski deneyimli sürücülere oranla daha yüksek olduğu görülüyor. Ebeveyn ve sürücü eğitmenlerine rağmen acemi sürücülerde; sürüş esnasında mobil cihazların kullanımı, tecrübesizlik ve dikkatin dağılması önemli risk faktörleri arasında yer alıyor.

Goodyear tarafından yapılan acemi sürücüler araştırmasında elde edilen bulgularda; sürüş sırasında tehlikeli davranışlar arasında yüzde 66 oranında hız ve yüzde 44 oranında kulaklık kullanmadan telefon ile konuşma yer alıyor.

Etiketler :

Goodyear

,

kaza

,

neden

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler