Goodyear, Güney Afrika’daki gergedanları koruyor

Goodyear’ın, çelikten daha güçlü “DuPont Kevlar®” ile yapılan Wrangler AT/SA 4x4 lastikleri, Güney Afrika’da, gergedanları korumak için Volkswagen Amarok araçlarda kullanılmak üzere seçildi
goodyear-guney-afrikadaki-gergedanlari-koruyor Eklenme Tarihi : 03 Eylül 2012 Pazartesi

110 yılı aşkın süredir dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olmayı sürdüren Goodyear, Güney Afrika’da sürdürülen “Vahşi Yaşamı Koruma Vakfı Projesi” kapsamında, “Sürekli Vahşi Gergedan Koruma Girişimi” için tercih edilen lastik markası olarak seçildi.

 Bu girişim, güneydoğu Afrika’nın bazı bölgelerinde, izinsiz avlanma faaliyetlerine karşı organize ediliyor. Goodyear projeye, “Vahşi Yaşam Vakfı”na bağışlanmış altı yeni Volkswagen Amarok araçlarda kullanılmak üzere sağlanan Wrangler AT/SA lastikleriyle katkı sağlıyor. Doğa dostu Wrangler AT/SA 4x4 lastikleri çelikten daha güçlü bir madde olan ‘DuPont Kevlar®’ ile yapıldığından pürüzlü yollarda bile rahatlıkla kullanabiliyor.

Bu araçlar ve lastikler sayesinde park korucularının Afrika’nın zorlu doğasında verimli ve güvenli bir şekilde yol kat etmeleri, böylece gergedan koruma düzenlemeleri ve izinsiz avlanma kanunlarını daha iyi bir şekilde uygulayabilmeleri planlanıyor.

 “Lastiklerimiz ile doğa güvende”

Goodyear Marka Direktörü Hugues Despres de Wrangler AT/SA lastiklerinin çevreye duyarlılığını vurgulayarak, “Goodyear ürünleriyle karbondioksit emisyonunu azaltmaya katkıda bulunmakla yetinmiyor. Goodyear olarak bu tür projelere doğru lastikleri sağlayarak, doğal zenginliği korumaya destek veriyoruz. Lastiklerimiz ile korucular artık arazide daha rahat sürüş yapabildikleri gibi hayvanları korumak için daha fazla imkana sahip oluyorlar” dedi.

Goodyear Wrangler AT/SA zor yolların lastiği

Üstün teknolojiyle üretilen Goodyear Wrangler AT/SA lastikleri, arazi performansını ve yol tutuşunu düşük ses seviyesiyle birleştirebilen özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu lastikler aynı zamanda, çelikten daha güçlü bir madde olan DuPont Kevlar’ın yanısıra yanaklarda kesme direncini geliştiren “DurawallTM” yanak kuvvetlendirme maddesiyle yapılmış olduğundan, bu iki katmanın dayanıklılığı ve SilentArmor teknolojisi sayesinde tüketiciler pürüzlü zor yollarda bile araçlarını rahatlıkla kullanabiliyorlar. Lastiklerde bulunan derin çapraz omuz kertikleri ve çekiş çizgileri, gelişmiş düzeyde de çekiş sağlıyor. Sağlam ve yüksek bıçak yoğunluğu, lastik sırtındaki çekiş çizgileriyle birlikte ıslak zemin tutuşunu en üst düzeye getiriyor. Bununla birlikte yeni geliştirilmiş karbon lastik formülü, iyi arazi performansıyla sağlam ıslak zemin tutuşu ve kilometre performansı sağlıyor.

Goodyear Wrangler AT/SA’nın donanımlı Volkswagen Amarok araçlarla elde ettiği ilk başarı bu değil. Aynı zamanda ikili, 4x4 araç sürücülerine eşsiz bir rekabet ve macera vaat eden “2012 Spirit of Africa” yıllık arazi yarışı için de seçilmişti.

Geçen yıl eylül ayında Bilene Mozambik’te yapılan “Spirit of Africa” yarışı, hem otomobilleri hem de sürücüleri zorlu bir teste tabi tutmuştu. Yorucu koşullara rağmen Goodyear Wrangler AT/SA lastikleri üstün bir performans göstermiş ve bunun sonucunda Goodyear Ulusal Orijinal Ekipman Satış Müdürü Kevin Slabbert, “Goodyear Wrangler lastikleri pazardaki öncü ürün olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi” açıklaması yapmıştı.

Etiketler :

çevre

,

Goodyear

,

lastik

,

Güney Afrika

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler