Goodyear, Alman otoritelerden tam not aldı

Goodyear’ın Mart 2013’te tüketicilere sunduğu EfficientGrip Performance Lastiği’nin otomobil dergileri test sonuçları yayınlandı. AB Lastik Etiketleme Uygulaması, lastiklerin 3 temel özelliği hakkında bilgi verirken, Alman Otomotiv otoriteleri tarafından yapılan bağımsız testlerde 15 farklı performans kriteri karşılaştırıldı ve Goodyear’ın yeni yaz lastiği EfficientGrip Performance tam not aldı
goodyear-alman-otoritelerden-tam-not-aldi Eklenme Tarihi : 27 Mayıs 2013 Pazartesi

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear’ın piyasaya çıkardığı EfficientGrip Performance lastiği AB lastik etiketi uygulamasındaki başarılı sonuçlarına ek olarak, önde gelen Alman otomotiv dergileri ve otoriteleri tarafından yapılan testlerde de çok başarılı sonuçlar elde etti.

EfficientGrip Performance, otomobil dergileri ve otoriteleri tarafından yapılan bağımsız testlerde 15 farklı performans kriteri üzerinden. Auto Motor Sport, Auto Bild, Auto, Auto Zeitung, Gute Fahrt, Adac Motorwelt, ÖAMTC, Stiftung Warentest, ACE, Sehr Empfehlenswert dergileri ve otomotiv otoriteleri, yaptıkları testlerde genel olarak EfficientGrip Performance için “kesinlikle önerilir” notu verdiler. Test sonuçlarında “Sportif sürüşe uygun, yüksek yol tutuşu, oldukça iyi yakıt tasarrufu performansı ve daha iyi fren performansı” sağladığı açıklandı.

Daha önceden yapılan TÜV SÜD raporu ve üstün etiket değerlerinden sonra, önde gelen otomobil dergilerinin yaptığı testler de EfficientGrip Performance’ın üstünlüğünü onayladı. Goodyear tüm lastiklerinin test sürecinde, üstün kaliteli lastikler üretmek için lastikleri 50’den fazla kriterle göre test ediyor.

EfficientGrip Performance lastiği AB lastik etiketi uygulamasındaki bu başarılı sonuçlarına ek olarak, önde gelen birçok uluslararası otomotiv dergileri tarafından yapılan testlerde de çok başarılı sonuçlar elde etmekte. Goodyear’ın başarısının somut birer kanıtı olan bu testlerde lastikler genellikle farklı yaklaşımlar ve koşullar altında test edildi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler