Cyberfleet ile 1 milyon euro yakıt tasarrufu

Pirelli, Avea işbirliğiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ağır vasıta lastikleri için geliştirdiği Yenilikçi Sürüş Teknolojisi “CyberFleet”i pazara sunuyor. Yenilikçi sürüş teknolojisi CyberFleet, lastiğin içine yerleştirilen sensörler sayesinde hava basıncı, ısı gibi lastiklerle ilgili güncel durum ve bilgileri, Avea altyapısı üzerinden kesintisiz bir iletişimle sürücüye ve filo yöneticisine anında aktarıyor
cyberfleet-ile-1-milyon-euro-yakit-tasarrufu Eklenme Tarihi : 07 Ekim 2013 Pazartesi

Pirelli, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Avea’nın çözüm ortaklığıyla ağır vasıta lastikleri için geliştirdiği Yenilikçi Sürüş Teknolojisi CyberFleet’i  bu ay  pazara sunuyor. Dünya lansmanı geçtiğimiz aylarda yapılan ve  patenti Pirelli’ye ait CyberFleet teknolojisinin Türkiye tanıtımının yapıldığı  basın toplantısı, Pirelli Başkan Yardımcısı Alberto Pirelli, Pirelli CEO’su Mete Ekin, Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman, Pirelli Grubu Ağır Vasıta Lastikleri Pazarlama Direktörü Alberto Vigano  ve  Pirelli Türkiye Ticaret Direktörü Aşkın Bedük'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Pirelli’nin kurucusu Giovanni Battista Pirelli’nin torunu da olan Alberto Pirelli, toplantı kapsamında yaptığı açıklamada,Türkiye’nin gelişen ekonomisi ve coğrafi konumuyla kendilerinin önem ve öncelik verdikleri bir pazar olduğuna dikkat çekerek; “Cybeer Fleet Teknolojisi’yle alanımızda yine bir fark yaratmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu teknolojinin öncelikli olarak Türkiye pazarında satışa sunulmasıysa bölgeye ve bu pazara verdiğimiz önemin bir göstergesidir” dedi.

CyberFleet yol güvenliğini artırıyor kazaları azaltıyor

Bir filonun araç başına yılda 1.000 euro yakıt tasarrufu elde edebileceği yeni teknolojiyle 2014 sonunda bin araca ulaşması hedeflenen projede;  bu sayede 1 milyon euro yakıt tasarrufu, 2 bin ton daha az karbon salınımı salınımı ile çevreye katkı, yol ve yük güvenliği sağlanacak. Dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan CyberFleet ile yakıt tüketimi ve güvenliğinin en önemli etkenlerinden biri olan lastik hava basıncını sürücülere ileterek, yakıt ekonomisine ve kazaların azalmasına katkıda bulunuyor. 

Pirelli Ağır Vasıta Lastikleri Pazarlama Direktörü Alberto Vigano CyberFleet teknolojisi için; “CyberFleet, insan hayatını kolaylaştırmak ve daha güvenli hale getirmek için geliştirdiğimiz bir ürün. Ne yazık ki, bakımsız lastiklerden dolayı birçok trafik kazası meydana geliyor. Bu teknolojyle kullanım sırasında lastikler hakkında bilgilerin aktarılmasıyla güvenliği artırmayı, taşıma maliyetlerinin azaltılmasını ve daha az yakıt kullanarak çevreye katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler :

Pirelli

,

proje

,

Avea

,

cyberfleet

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler