Continental’den kamyon ve otobüslere özel lastik

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental’in kamyon ve otobüsler için özel geliştirdiği 3’üncü nesil kış lastikleri üst düzey güvenlik ve yüzde 40’a varan daha üstün çekiş gücü sunuyor
continentalden-kamyon-ve-otobuslere-ozel-lastik Eklenme Tarihi : 24 Kasım 2014 Pazartesi

Continental, geçtiğimiz yıl ilk kez pazara sunduğu 3. nesil lastiklerini güvenli sürüş teknolojileri doğrultusunda geliştirmeye devam ediyor. Continental kış sezonunda, kamyon ve otobüslerin tüm akslarında kış lastiği kullanılmasını tavsiye ediyor. Brüt ağırlığı 12 tona kadar veya 12 tondan daha ağır olan araçların kullanıldığı dağıtım şirketlerine yönelik kış lastiği üreten ilk firma olan Continental’in kamyonların ön, çekiş ve treyler akslarına yönelik, 17,5 ve 19,5 inçlik jantlarına özel geliştirdiği lastik konsepti yüzde 40’a varan üstün çekiş gücü sunuyor.
Dünya çapında kış lastiği kullanımı ve gereklilikleri
Kış koşullarında kullanıma uygun görülen lastiklerin gereklilikleri, genelde çekiş aksları ile sınırlı olup, bu lastiklerde M+S etiketine sahip olması aranır. Ön, çekiş ve treyler akslarında kullanılacak kamyon lastiklerinde ise gereklilikler daha geniş bir yelpazeye yayılır. M+S etiketine sahip standart kış lastiklerinin, kış mevsiminin ıslak, karlı veya buzlu yollardaki tüm koşullarına uygun sürüş sunabilmesi gerekliliğinden yola çıkan Continental, lastiklerinde yalnızda M+S’e değil, “Üç Zirveli Dağ İçerisinde Kar Tanesi” (3PMSF) sembolüne de yer veriyor.

Etiketler :

Continental

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler