Continental, yeni bir jenerasyonu başlatıyor

Dünyanın en büyük uluslararası lastik tedarikçisi Continental, kamyon ve otobüs lastikleri için 3 milyon adet lastik ile yıllık üretim kapasitesini arttırıyor. 3. jenerasyon otobüs lastikleri için ilk tesisini kuran Continental, yeni nesil otobüs lastiklerinin üretilmesi için toplamda 100 milyon euroluk yatırım yapacak
continental-yeni-bir-jenerasyonu-baslatiyor Eklenme Tarihi : 05 Temmuz 2013 Cuma

Avrupa’nın en büyük lastik üreticisi Continental küresel büyüme stratejisi kapsamında lastik üretim kapasitesini arttırmaya devam ediyor. Continental, 2,6 milyon olan yıllık üretim kapasitesini 3 milyon lastiğin üzerine çıkarmayı hedeflediği Slovakya’daki kamyon ve otobüs lastiği tesisine 100 milyon euro yatırım yapacak. 

Continental ticari araç lastikleri Yöneticisi Dr. Andreas Esser, "Avrupa'nın sürmekte olan zor ekonomik koşullarına rağmen; ticari araç lastik tüketimine yönelik taleplerin orta vadede artacağını düşünüyoruz" derken, sözlerine "Doğu Avrupa, Yakın Doğu ve Afrika'daki gelişmekte olan piyasalardaki potansiyellerin farkındayız ve buralara da açılarak, yakın gelecekte artan talepleri karşılamak istiyoruz. Bu doğrultuda EMEA bölgesindeki (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika)'daki en büyük üretim tesisimizi genişletmek için çalışıyoruz", ifadesini ekledi.

Continental, Avrupa’daki en büyük kamyon ve otobüs lastiği üretim tesisindeki kapasite artış planlamalarıyla beraber; üretim verimliliğini de arttırmak için üretim makineleri ve altyapısını yeniliyor. Continental Ticari Araç Lastikleri Üretimi Yöneticisi Thierry Wipff, "Biz sürekli rekabet avantajı sağlamak ve müşterilerimize en iyi ürünleri sunmak amacı ile süreçlerimizi ve üretim tekniklerimizi optimize ediyoruz. Ayrıca Slovakya’daki Puchov adlı ilk tesisimizde 3. jenerasyon otobüs lastiklerimizi üreteceğiz. Bu yatırımla, pazar ihtiyaçlarına hızlı ve esnek biçimde adapte olmayı hedefliyoruz" ifadesini kullandı.

Continental, 2013 yılının başında küresel büyüme stratejisinin devamı niteliğindeki ABD’deki Mount Vernon üretim tesisleri için 70 milyon euroluk yatırım yapacağını da açıklamıştı.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler