Continental kış lastiği ailesi genişliyor

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Continental’in geliştirdiği yeni kış lastiği modeli ContiWinterContact TM TS 850; maksimum güvenlik, konfor ve performans dengesini bir araya getirerek kış lastiği standartlarını yeniden tanımlıyor
continental-kis-lastigi-ailesi-genisliyor Eklenme Tarihi : 14 Kasım 2012 Çarşamba

 

Dünyanın en büyük uluslararası beş lastik tedarikçisinden biri olan Continental, kış lastikleri modellerine bir yenisini daha ekledi. ContiWinterContactTM TS 850, sürücülere karlı, buzlu ve ıslak yol koşulları için mükemmel fren performansı sunarken, kuru yollarda da üst düzey güvenlik sağlıyor. Azaltılmış yuvarlanma direnci sayesinde daha uzun ömürlü kullanım imkânı sağlayan ContiWinterContactTM TS 850, yakıt tasarrufunun da önünü açıyor. 

 

Lastiğin daha güvenli, daha düşük maliyetli ve daha çevre dostu bir hale getirilebilmesi için kış lastiklerinde kullanılan yapısal bileşenlerin modern teknoloji ürünleri olmasına dikkat eden Continental’in kış lastikleri ürün gamının en son modeli ContiWinterContactTM TS 850 kompakt ve orta boyutlu otomobiller için uygun bir model özelliği taşıyor ve 190km/s ve 240 km/s için onaylanmış toplam 27 adet lastik ebatı mevcut. 

 

 

Kış koşullarında sürüş güvenliği

Continental’in geliştirdiği kış lastikleri ürün gamının en son modeli ContiWinterContact TS 850, sürücü ve sürüş güvenliği ile öne çıkıyor. Continental Türkiye Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay; “Lastik üzerindeki blok kenar ve yiv sayısı ile kar ve buz kaplı yüzeylerde çekiş ve fren performansı doğru orantılıdır. ContiWinterContact TS 850’de blok kenar ve yiv sayısı ile dişleri de arttırdık. Çünkü yüksek hızda sürüş sırasında viraja girilmesi veya şerit değiştirilmesi durumunda; yanal kuvvetlerin daha iyi iletilmesi gerekiyor. TS 850’nin omuz bölgesindeki dişleri arttırarak; aşırı zorlu sürüş koşullarında dahi güvenli yol hakimiyeti ve güçlü bir çekiş performansı sunuyoruz” dedi 

 

Sayısı arttırılan kenar dişleri sayesinde hem buz kaplı yollarda lastik üzerinde oluşan gözle görülemeyecek kadar ince sıvı katmanı daha iyi arındırılıyor hem de lastik sırtının yükü eşit şekilde dağıtması sağlanarak, kar kaplı yüzeylerde lastiğin karı daha düzgün şekilde ezmesi ve böylece yol tutuş performansının artması sağlanıyor.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler