Continental, eğitime devam ediyor

600 şoförün bir araya geldiği “Güvenli Trafik İçin Ticari Araç Sürücülerinin Bilgilendirilmesi” toplantısının Ankara ayağı 24 Ekim’de gerçekleştirildi. Continental’in de destek olduğu toplantıda Continental Türkiye Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay, şoför ve ticari araç sahiplerine kış lastiği kullanımı konusunda uyarılarda bulundu
continental-egitime-devam-ediyor Eklenme Tarihi : 04 Kasım 2013 Pazartesi

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) ve T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Güvenli Trafik İçin Ticari Araç Sürücülerinin Bilgilendirilmesi Toplantıları”nın Ankara’daki ayağı Continental’in de desteğiyle gerçekleştirildi. Şoför ve araç sahiplerinin yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda Emniyet Genel Müdürlüğü çevre ve trafik güvenliği, kurallara uyma ve risk bilgileri hakkında bilgi verirken, TŞOF uzmanları trafik psikolojisi ve mesleki sağlık konularında görüşlerini katılımcılarla paylaştı.

“Kış lastiği sadece kar yağınca takılmaz”

Toplantıda Continental Türkiye Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay katılımcılarla kış lastiği kullanımının önemini paylaştı. Akay, “Kar lastiği diye toplumda ifade edilen lastik aslında kış lastiğidir. Genele baktığımızda; Kış lastiğinin sadece kar yağdığında kullanılması gerektiğine dair yanlış bir algı olduğunu görüyoruz. Oysaki kış lastiği soğuk havada kullanılmaya en uygun lastiktir. Araca takılması için karın yağmasını beklememek gerekir. Kış aylarında sürücü ve sürüş güvenliği açısından hayati önem taşıyan kış lastiği kullanıma dikkat etmeli ve bu bilinçle çevremizdeki araç sahiplerini bilgilendirmeliyiz” dedi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler