Cenevre Motor Show’dan Goodyear geçti

Goodyear, bu sene Cenevre Motor Show’da, mobilitenin geleceği elektrikli StreetScooter’dan en yeni ürünü EfficientGrip Performance’a, AMT teknolojisinden, AA etiketli EfficientGrip Edition konsept lastiğine kadar birçok yeniliği standında görücüye çıkararak ziyaretçilerin ilgi odağı oldu
cenevre-motor-showdan-goodyear-gecti Eklenme Tarihi : 06 Mart 2013 Çarşamba

 

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, İsviçre’nin Cenevre kentinde her yıl düzenlenen dünyanın en prestijli otomotiv fuarlarından Cenevre Motor Show 2013’de iddialı konseptleri, inovatif ürünleri ve geleceğe dönük vizyonunu tanıttı. Goodyear EMEA Kurumsal İlişkiler Direktörü Lie Junius proje ile ilgili olarak, “Goodyear Cenevre’de, sürdürülebilirlik ile ilgili birçok farklı projesini sunuyor. Bunların arasında A sınıfı AB etiket değerine sahip düşük yuvarlanma dirençli lastikler, Hava Koruma Teknolojisi’ne(AMT) sahip lastikler ve hidrojenle çalışan bir yarış arabası için tasarlanmış lastikler bulunuyor. Bu lastikler, geleceğin dünyasında, yolda ve yarış pistinde emisyonları azaltarak karşılanması gereken sürdürülebilir mobilite ihtiyacını nasıl gördüğümüzü yansıtıyor” dedi.

En sessiz lastik

Goodyear Cenevre’de, en yeni yaz lastiği EfficientGrip Performance’ı tanıttı. 90 ebadı mevcut olan yeni EfficientGrip Performance lastiği, bugün Avrupa piyasasında bulunan en yüksek ticari etiket derecelendirmelerini sunarken ıslak yol tutuşta A etiket değerine ve yuvarlanma direncinde B etiket değerine sahip. Aynı zamanda, üçüncü etiket kriteri olan gürültüde de, en düşük desibel değerlerini de bünyesinde barındırıyor.

Goodyear EMEA Marka Direktörü Hugues Despres, “AB lastik etiketi uygulaması; daha temiz bir çevre, zorlu yol koşullarında güvenli bir lastik üretme kapasitesi ve bir otomobilin genel yakıt tüketimini azaltıp o aracın ürettiği CO2 miktarını düşürerek çevreye karşı duyarlı olunması için koyulan standartlar doğrultusunda biz lastik üreticilerini değerlendirir. Bunu başarmak için, Lüksemburg’daki Goodyear Yenilik Merkezi, yeni AB Lastik Etiketi uygulaması çatısı altındaki en iyi derecelendirmeleri getirecek bir lastik üretmek için mevcut teknolojilerin sınırlarını zorlamaktadır.” dedi.

İlk tanıtımı Cenevre’de yapılan, zengin ebat portföyüne ve ıslak zemin frenlemede A etiket değerine sahip EfficientGrip Performance yaz lastikleri,  Ocak 2013 itibariyle Türkiye de dahil olmak üzere tüm Avrupa’da satışa sunuldu.

Etiketler :

Goodyear

,

cenevre

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler