Brisa’nın 2015 hedefi 1 milyar dolar

Türkiye lastik sektörünün lokomotif markalarıdan Brisa’nın, 21 Mayıs 2013 Salı günü gerçekleştirdiği Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nda katılımcılara seslenen Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, 2013’te 25. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Brisa’nın 2015 ciro hedefinin 1 milyar dolara ulaşmak olduğunu açıkladı
brisanin-2015-hedefi-1-milyar-dolar Eklenme Tarihi : 21 Mayıs 2013 Salı

Sabancı Holding ile dünyanın en büyük lastik üreticisi Japon Bridgestone Corporation’ın ortak kuruluşu olan Brisa, yıllık değerlendirme toplantısını 21 Mayıs 2013 Salı günü Grand Hyatt Otel’de gerçekleştirdi. Basın toplantısında söz alan Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, başarılı geçen 2012 yılının ardından Brisa’nın 25. yılının kutlandığı 2013’e yine hızlı bir başlangıç yaptıklarına değinerek, Ocak – Mart 2013 döneminde 318 milyon 929 bin 716 TL’lik satış geliri elde ettiklerini belirtti. Bayman, Brisa’nın net karının ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 103 oranında büyük bir artış göstererek 25 milyon 832 bin 510 TL olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Bridgestone, Lassa, Bandag, tarım grubunda Firestone, OtoPratik, Lastiğim ve lastik.com.tr markalarıyla Türkiye lastik endüstrisinin önemli kuruluşu olan Brisa, 2013 yılının ilk 3 ayında geçen yılın aynı dönemine göre özellikle yenileme pazarındaki katma değeri yüksek ürünleriyle sağladığı ürün miksindeki iyileşmeler ile paydaşlarına 2 kat karlılık sunarak, yüzde 30’lardaki pazar payını korumaya devam etti.

Hedef 1 milyar dolar

20. yılını kutaladığı 2008 yılından bu yana, yıllık net karını 3 katına, toplam yıllık satış gelirini ise 2 katına çıkaran Brisa; üretimini yüzde 6, istihdamını ise yüzde20 seviyesinde arttırdı. Hakan Bayman, Brisa’nın, 25. yılını kutladığı 2013 yılına 800 milyon dolar yatırım gerçekleştirerek girdiğini ve 2015 yılında ise cirosunun 1 milyar dolara ulaşmasını hedeflediklerini açıkladı.

Brisa’nın başarısını uzmanlaşmaya ve müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik çalışmalara borçlu olduğunu vurgulayan Bayman, “Günümüzün modern dünyasında salt ürün sunarak farklılaşılması ve başarılı olunması artık söz konusu değil. Biz de bu farkındalıkla çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın eğitimine her zamankinden daha fazla önem veriyor; araç sahiplerini doğru ürüne yönlendirmemizi sağlayan danışman kimliğimizi güçlendiriyoruz. İş ortaklarımıza servis danışmanlığı vererek, Türkiye’de müşterilerimize her satış noktamızda verdiğimiz servis kalitesini standartlaştırmayı hedefliyoruz. İş zenginleştirme misyonumuz doğrultusunda iş ortaklarımız ve mağazalarımızda sunulan ürün ve hizmet portföyünü genişleterek müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz. Türkiye lastik sektörünün lideri olarak, iş geliştirme ve zenginleştirme yönündeki faaliyetlerimizi müşterilerimize karşı standart sorumluluklarımız arasında değerlendiriyoruz” dedi.

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler