Brisa geçen yıl 1,7 milyar lira ciro elde etti

Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, Brisa'nın kuruluşundan bu yana yaklaşık 920 milyon dolar yatırım gerçekleştirdiğini açıkladı. Brisa’nın 2014 yılı cirosu 1 milyar 693 milyon lira olarak gerçekleşti
brisa-gecen-yil-17-milyar-lira-ciro-elde-etti Eklenme Tarihi : 02 Mart 2015 Pazartesi

Brisa’dan yapılan açıklamaya göre, şirket, pazar payıyla birlikte 2014 yılı brüt kar, faiz amortisman ve vergi öncesi Kar (FAVÖK), faaliyet karı ve net kar marjını artırdı. Brisa, ocak-aralık 2014 döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre satış gelirini yüzde 14 artışla 1 milyar 693 milyon liraya çıkardı. Şirketin aynı dönemde net dönem karı ise yüzde 29 artarak 186 milyon lira olarak gerçekleşti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, Brisa'nın kuruluşundan bu yana yaklaşık 920 milyon dolar yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, bu yatırımın yaklaşık 290 milyon dolarlık kısmının son 5 yılda İzmit üretim tesislerinde hayata geçirildiğini bildirdi. Bayman, şöyle devam etti:

“İzmit tesislerimizde yenileme yatırımlarımız devam ederken yine 300 milyon doları, 2018 yılında devreye almayı hedeflediğimiz binek ve hafif ticari araçlar için üretim yapacak Aksaray fabrikamızda hayata geçirmeye başladık. Yeni tesisimizle İzmit'teki üretim kapasitesine ek olarak, yıllık 4,2 milyon adet bir kapasite eklemeyi ve toplam üretim kapasitemizi yüzde 30 artırmayı hedefledik.”

Etiketler :

Brisa

,

Lassa

,

Bridgestone

,

Hakan Bayman

Firmanın Diğer Haberleri

Gündem

Çok Okunan Haberler